Kronika szkolna

18.02.2019

Wieczorem, 10 lutego  spotkaliśmy się na czuwaniu w temacie:  JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM. 

17.02.2019

Z radością donosimy, że Mikołaj Bułka startując w XLII Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika, zakwalifikował się do etapu praktycznego zawodów finałowych. Dodatkowym sukcesem jest fakt, że Mikołaj uzyskał trzeci w kolejności wynik w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olipmijskich zmagań!

13.02.2019

Data 13 lutego okazała się szczęśliwa dla naszych koszykarek.

W ramach Licealiady odbyły sie mecze grupowe. W naszej grupie grała drużyna XIII LO oraz VIII LO.

We wspaniałej walce nasze dziewczyny wygrały obydwa mecze.               Gratulacje !!!

Skład reprezentacji:

Anna Włodyga kl 3b - kapitan

Karolina Grzywa kl 1a

Karolina Kowalska kl 2a

Olga Kozłowska kl 2b

Maria Kozłowska kl 2d

Maja Suchan kl 1b

Julia Sroczyńska kl 2b

Liwia Luberda kl 2b

Katarzyna Grądalska kl 2e

Katarzyna Małec kl 2a

Aleksandra Rzepka kl 2a

 

 

08.02.2019

8 lutego odbyły się zawody snowboardowe (Licealiada). Naszą szkołę reprezentowali:

Zofia Szymańska kl 2d

Mateusz Ptak kl 2c

Wojciech Marek kl 2f

Piotr Pabian kl 2f

06.02.2019

Możemy być dumni z efektów naszej pracy! Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie uzyskało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY w Rankingu Perspektyw.  Zajęliśmy 118. miejsce wśród liceów w Polsce, a wśród małopolskich szkół tego typu  12.

06.02.2019

W dniach 16-20 stycznia uczniowie pod opieką o. Mariusza Rabczaka i p. Tomasz Tisończyka udała się na wycieczkę do Paryża. Wycieczka przewidywała zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oraz trzech paryskich muzeów: Luwru, Musée d’Orsay i Centrum Georgesa Pompidou. Każdy spędzony w Paryżu dzień przyniósł nowe doświadczenia i miło utrwalił się w pamięci uczestników wycieczki.

05.02.2019

Z radością informujemy, że w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z matematyki 
Mikołaj Maślak z klasy 1c został laureatem I stopnia,
Krzysztof Surówka z klasy 3c laureatem II stopnia
Zofia Grodecka z klasy 3c  laureatką IV stopnia
Jakub Dobrowolski z klasy 3c laureatem V stopnia
Andrzej Kmiecik z klasy 1c laureatem V stopnia.

Gratulujemy!
 

05.02.2019

Z dumą zawiadamiamy, że Aleksandra Roman z klasy 3c zakwalifikowała  się do III etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jest jedną z 25 osób, które pod koniec marca  w Filmotece Narodowej w Warszawie zmierzą się w walce o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!

04.02.2019

Z radością informujemy, że Mikołaj Bułka i Jakub Michalec zakwalifikowani są do części doświadczalnej   Zawodów Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia w starciu z fizyką!

02.02.2019

Jak tradycja każe, sto dni przed maturą odbył się bal maturzystów. Tegoroczni trzecioklasiści z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się w hotelu Qubus nad samą Wisłą. Szaleństwo, które trwało do białego rana rozpoczęło się oczywiście uroczystym polonezem. Swoistą atrkacją wieczoru był pokaz poloneza reprezentacyjnego w wykonaniu naszych uczniów. Był czas na taniec, rozmowy i wspomnienia wspólnie spędzonego czasu, bo tego do matury zostało go już naprawdę niewiele. Wie o tym "Adaś", którego na granicy nocy i dnia dumnie obskoczyli pijarscy maturzyści. 

31.01.2019

Z radością informujemy, że sześć osób z naszej Szkoły zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik. Uczniowie wyróżnieni uzyskali min. 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie w swoich kategoriach.

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Wyróżnieni uczniowie: Andrzej Kmiecik (1c), Maciej Ratka (2f), Magdalena Wcisło (2d), Krzysztof Surówka (3c), Jakub Michalec (3c), Izabella Kacparzak (3c).

29.01.2019

Z dumą informujemy, że do okręgowego etapu Olimpiady z przedsiębiorczości zakwalifikował się Jan Koczur z klasy 2a. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach olimpijskich zmagań. 

24.01.2019

Ferie trwają w najlepsze, ale nie przeszkadzają w przyjmowaniu dobrych wiadomości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Surówka został zakwalifikowanych do  zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej. Jest jedną z ośmiu osób, które na tym szczeblu będą reprezentowały nasze województwo. Już teraz życzymy temu niezwykle zdolnemu uczniowi klasy 3c powodzenia!

11.01.2019 - 19.01.2019

Tradycyjny zimowy obóz narciarski odbył się w dniach 12-19 stycznia. Wzięło w nim  udział 13 uczniów (silna grupa z klas 1-3).  Obóz był bardzo udany: dopisała pogoda, kondycja i humory.

Opiekunami byli: p. Krystyna Ungeheuer, p. Janusz Biel oraz p. Alma Biel.

11.01.2019

W piątek, 11 stycznia zmarła p. prof. Helena Styrna-Mamoń.  Przez ponad ćwierć wieku pracowała w naszym Liceum jako polonistka i bibliotekarka.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek  17 stycznia o godz. 11:00 w Tyńcu .

10.01.2019

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Anna Grabowska i Nina Plackowska (obie z klasy 3d) zostały zakwalifikowane do eliminacji okregowych Olimpiady Artystycznej, które rozpoczną sie zgodnie z terminarzem 11 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za miesiąc!

10.01.2019

Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej zakwalifikowali się: Magdalena Lenarska, Pamela Zaleska, Dawid Buczyński i Mateusz Brzóska z klasy 3e, Sara Gierczak (3f) oraz Grzegorz Fibiger i Zuzanna Chwała z klasy 2f.

Gratulujemy i mocno kibicujemy w kolejnym etapie zmagań!

04.01.2019

Z radością informujemy o sukcesach naszych Umysłów Ścisłych.

20.12.2018

W ostatni czwartek przed Bożym Narodzeniem spotykamy się na holu Szkoły – wszyscy, którzy chcą, ale od lat utarło się, że najważniejszymi gośćmi tego spotkania są absolwenci. Dzielimy się poświęconym opłatkowym chlebem. Następnego dnia rano, po sugestywnych jasełkach, rozchodzimy się do swoich sal i znów – składając sobie życzenia w klasach, łamiemy opłatek. Tego samego dnia około południa w swoim gronie spotykają się dyrekcja, duszpasterze, pracownicy i nauczyciele Liceum i Gimnazjum – po raz trzeci z rąk sypią się opłatkowe okruchy.

18.12.2018

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie Mikołaj Bułka (2c) i Jakub Michalec (3c) zakwalifikowali się do części teoretycznej etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach olimpijskich!

Strony