25 lat wymiany polsko-niemieckiej

05.06.2019

W bieżącym roku szkolnym wizyta niemieckiej młodzieży ze szkoły partnerskiej Ch.Probst Gymnasium Gilching miała wyjątkowy charakter. Wymiana rozpoczęta w kwietniu 1994 roku obchodziła 25 jubileusz. Z tej wyjątkowej okazji w parku naszej szkoły zostało zasadzone pamiątkowe drzewo - czerwony kasztanowiec pochodzący z Bawarii. 

Drzewo mające około 170 cm wysokości "podróżowało" Lufthansą jako "narty" ;-))) W spisie kategorii przewożonych bagaży nie przewidziano drzewa ;-))

Nie minęły dwa miesiące od wizyty Niemców w Krakowie, a młodzież naszej szkoły pojechała z rewizytą do swoich przyjaciół w Bawarii.

Ponieważ Dyrektor szkoły niemieckiej Pan Peter Meyer nie mógł być obecny na uroczystości zasadzenia  bawarskiego drzewa w parku naszej szkoły, otrzymał od nas fotograficzną dokumentację tego wydarzenia. 

Osoby pełnoletnie nie zapomniały o spełnieniu obywatelskiego obowiązku odwiedzajac Komisję Wyborczą. 

Uczestnicy wyjazdu nie dbając o kapryśną pogodę dzielnie zwiedzali Monachium i okolicę, a także uczestniczyli w lekcjach w szkole niemieckiej.

Niektórzy tak bardzo przywiązali się do tej części Bawarii i swoich partnerskich rodzin, że planują już ponowne odwiedziny w czasie wakacji.

Opiekunami wymiany były p. Agnieszka Kubiczek i p. Alma Biel.