30. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

08.07.2018 - 14.07.2018

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w 30. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która trwała od 8 do 14 lipca w Warszawie. Zmagania w siedmiu dyscyplinach oprócz sportowych emocji przyniosły także sukcesy: Koszykarki: Magdalena Wcisło, Natalia Książek, Joanna Janecka, Julia Majocha, Anna Ciećkiewicz wywalczyły brąz, a Mateusz Kwinta zdobył srebrny medal w badmintona i pierwszą nagrodę w konkursie historycznym. Liceum było również reprezentowane przez liczną grupę nauczycieli i absolwentów zajmujących się organizacją tego wydarzenia.

W Jubileuszowej Parafiadzie wzięło udział ponad 1100 uczestników  z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Niemiec. Jak co roku nie zabrakło modlitwy, dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji. Parafiadę zakończyła Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej, w której podziemiach spoczywa inicjator ruchu parafiadowego, o. Józef Joniec SP, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Parafiada opiera się na greckiej triadzie: stadion – teatr – świątynia. Stadion to 13 dyscyplin, 16 konkurencji, starty indywidualne i grupowe. Teatr to konkursy, warsztaty i możliwość zwiedzania stolicy. Świątynia to poranna Eucharystia, wieczorna modlitwa i namiot adoracji.
 

Zdjęcia w Galerii pochodzą ze strony Parafiady: http://parafiada.pl/miedzynarodowa-parafiada-dzieci-i-mlodziezy/

Rok szkolny 2017/2018 - XXX Parafiada Dzieci i Młodzieży

Data: 
08.07.2018 - 14.08.2018