8. Poznański Bieg im. o.Józefa Jońca

12.04.2018

Tradycją stały się  wyjazdy reprezentacji  naszych Szkół  do stolicy wielkopolski na  Bieg im. o. Józefa Jońca. W tym roku to już ósma edycja zawodów, w których wzięło udział łącznie 1500 uczestników. Bieg ku pamięci założyciela stowarzyszenia "Parafiada"  organizuje Pijarska Szkoła w Poznaniu. Celem jest popularyzacja biegania.

W tym roku Kraków reprezentowało dziesięcioro uczniów oraz trzech nauczycieli wraz  z o.Dyrektorem.

Jak co roku, również i w tej edycji, niektórym udało się "złapać pudło".  Wiktoria Kozłowska- obecna maturzystka, powtórzyła sukces sprzed czterech lat i wywalczyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gimnazjalista Łukasz Erhenfeld swój debiut na biegu miał w zeszłym roku. Wtedy się nie udało, ale teraz stanął na drugim miejscu.  Reszta wcale nie została " w ogonie".  Sebastian Romaniak i Weronika Skorupa uplasowali się tuż za podium - na miejscu czwartym.
Wspaniała atmosfera imprezy zachęca nas do udziału w zawodach już za rok.