9. zajęcia Koła Kulturoznawczego

01.03.2018

Dziewiąte  zajęcia KOŁA KULTUROZNAWCZEGO to wyjście do  Galerii Białej Nowohuckiego Centrum Kultury na wystawę WORLD PRESS PHOTO.  Wystawa prezentuje najlepsze fotografie prasowe ostatnich miesięcy .  W  2017 roku odbyła się jubileuszowa, 60 edycja konkursu, na którą napłynęło przeszło 80 tysięcy zdjęć nadesłanych przez ponad 5 tysięcy fotografów ze 125 krajów.

 

Grand Prix tegorocznej wystawy zdobył turecki fotoreporter Burhan Ozbilici, który uchwycił moment po zastrzeleniu rosyjskiego ambasadora podczas otwarcia wystawy fotograficznej 19 grudnia 2016 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Ankarze. Na fotografii An Assassination in Turkey przedstawiono ofiarę - Andrieja Karłowa i zabójcę.

 

Link do Galerii:
https://nck.krakow.pl/world-press-photo-sila-fotografii/