Evviva l'arte!

10.06.2015

W ciepły środowy wieczór po raz kolejny w holu Liceum spotkali się miłośnicy sztuki. Czerwcowe Wieczory Artystyczne mają już w szkole wieloletnią tradycję. Jest to okazja do zaprezentowania zainteresowań twórczych (artystycznych, dziennikarkich, inżynierskich) naszych uczniów. Od trzech lat w ramach Wieczoru odbywa się Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut.

Konkursowa Gala zdominowała pierwszą część wieczoru.  W tym roku główne nagrody zdobyły: Julia Sierpień z klasy 2d (laureatka w kategorii: sztuki plastyczne), Aleksandra Kukiełka z klasy 1d (kategoria: literatura) i Wiktoria Kubinek  z klasy 1f (kategoria: muzyka). Wyróżnienia otrzymały: Aleksndra Gabryś (plastyka), Katarzyna Ręka (literatura) i Małgorzata Ojczenasz (muzyka). Po raz pierwszy swoją nagrodę przyznawała także publiczność. Wybór okazał się zgodny z werdyktem jury. Wiktoria Kubinek podbiła serca publiczności znakomitym wykonaniem piosenki "Ave Maria" z repertuaru Beyoncé.

W części pozakonkursowej można było zapoznać się z pracami uczniów  klas architektonicznych i posłuchać relacji z działalności warsztatów dziennikarskich.  Obejrzeliśmy także  nakręconą przez uczniów etiudę filmową  "Mission Ignorant - od ignoranta do eleganta". Film promuje zasady dobrego wychowania. Gościem specjalnym był finalista konkursu informatycznego Diversity - robot bojowy "Cookie Monster" (oczywiście w towarzystwie swoich konstruktorów).

Drugą część wieczoru uświetniły występy teatralne. Zespół  pod opieką pani Marty Waldery wystawił spektakl pod prowokacyjnym tytułem "Zabić ojca".