Kurs Animatora Pijarskiego

11.06.2018

Młodzież z naszego liceum uczestniczyła w Kursie Animatora Pijarskiego.

Od 29 maja do 3 czerwca br. w Poznaniu miał miejsce Kurs Animatora Pijarskiego. W tym roku kurs był wyjątkowo połączony z udziałem w XXII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. W KAPie wzięło udział 72 osób z Bolesławca, Elbląga, Katowic, pijarskich parafii i szkół z Krakowa, Łowicza, Poznania, Rzeszowa i Warszawy.

W programie młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez współbraci i przyswajać wiedzę a także nabywać umiejętności z zakresu modlitwy i liturgii, psychologii, gier i zabaw w grupie, układania konspektów spotkań w grupie, pedagogiki kalasantyńskiej.
Młodzież także uczestniczyła w obchodach Uroczystości Bożego Ciała w pobliskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
Z naszej szkoły w KAPie uczestniczyli:  Aleksandra Krzywoń, Julia Brzana, Pamela Zaleska, Aleksandra Dzierża, Olga Kozłowska, Maria Kozłowska, Eliasz Mirosław, Konrad Warzecha, Sebastian Romaniak, Julia Jędrczak, Karolina Majcher, Karolina Kutrzuba, Paulina Zięba, Julia Klimowska, Aleksandra Włodarczyk, Jakub Książek, Olga Sydor, Paulina Gąsiorek, Julia Majocha, Michał Samek, Mikołaj Pancerz, Magdalena Wcisło, Anna Ciećkiewicz, Jan Kałdowski.