Lednica

11.06.2018

Młodzież Pijarska z naszych placówek z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczyła w 22. Spotkaniu Młodych Lednica 2000.

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Jestem". Każdy z uczestników otrzymał "Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia", które służyło do osobistego spotkania ze spojrzeniem Boga oraz flagę Polski, która była prezentem od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku uczestnicy wzięli udział w obrzędzie obmywania nóg, który był wyrazem bezinteresownej miłości do drugiego oraz nauką przyjmowania miłości od niego.
Centralnym punktem spotkania była wspólna Eucharystia, której przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Podczas kazania, które wygłosił abp Ryś, odniósł się do słów Ewangelii, które mówią: "Podnieś się i stan w środku. To młodzi mają stanąć w środku, w środku Kościoła. Jezus mówi: Jestem przy tobie. Ty jesteś w środku, jestem na Tobie skupiony, jestem przy Tobie, to znaczy patrzę w Twoją duszę."
Podczas Godziny Jana Pawła II młodzi, za jego wstawiennictwem, modlili się za poległych w obronie ojczyzny oraz walczących o jej wolność. Modlitwa została zakończona ucałowaniem ziemi. Podczas procesji światła, jak co roku, zapłonęło tysiące świec, jako znak wiary oraz świecy chrzcielnej. Ostatnim punktem spotkania było przejście uczestników przez bramę III Tysiąclecia.