Pijarski Synod Młodych - etap prowincjalny.

04.05.2018

1-3.05.2018r. w Warszawie miał miejsce prowincjonalny etap Pijarskiego Synodu Młodych. Z różnych placówek w Polsce, a także ze Szczuczyna i Lidy na Białorusi przyjechało prawie 100 delegatów, w tym składająca się z 3 uczniów i 3 ojców reprezentacja z naszego Krakowskiego Liceum.

Podczas spotkań w grupach i konferencji ułożone zostały przesłania skierowane od młodych do pijarów, a także od pijarów, nauczycieli i wychowawców do młodzieży.
W ramach spotkań odbyły się również Targi Pozytywnych Doświadczeń, podczas których Ojcowie dzielili się doświadczeniami z różnych duszpasterskich akcji organizowanych w ich placówkach. Dzięki swojej różnorodności, a zarazem prostocie, dały nam one dużo inspiracji i pomysłów do pracy z młodzieżą w naszym środowisku.
Nasze przeżywanie synodu ubogaciły też Eucharystie, modlitwy, uwielbienie oraz wspólny wieczorny grill. Dodatkowo swymi doświadczeniami w rozeznawaniu powołania podzielili się z nami Ojciec Rafał Stenka oraz młode małżeństwo – Ania i Tomek Kożuch.