Rekolekcjowakacje 2019

02.09.2019

Odbywający się rokrocznie wyjazd dla nowo przyjętych uczniów naszego liceum zwany oficjalnie rekolekcjowakacjami a potocznie integrą, był tym roku wyjątkowy.
 

W praktyce były to dwa obozy, jeden dla absolwentów szkół podstawowych, drugi dla absolwentów gimnazjum. W każdym z nich wzięło udział około stu osób. Obie integry odbyły się równolegle w dniach 24-29 sierpnia w miejscowości Murzasichle obok Zakopanego. Tylko nieliczne punkty programu były wspólne, takie jak np. msza św. w Łapszach Niżnych dnia 25 sierpnia w Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza pod przewodnictwem nowego dyrektora, o. Sławomira Dziadkiewicza.  W wyjeździe wzięli udział duszpasterze, wychowawcy i animatorzy, w skład których weszli  uczniowie oraz absolwenci naszego liceum. Ekipa animatorów w liczbie 18 miała niełatwe zadanie.  Niemniej jednak, duszpasterze i wychowawcy patrząc na atmosferę w gronie animatorów, stopień zaangażowania i kreatywność zgodnie przyznali, że wspaniale wypełnili swoje zadania. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, a jako Wspólnota  Szkolna możemy być z nich dumni.

Uczestnicy integry tradycyjnie mieli wiele okazji od poznania się, modlitwy i zabawy oraz do spotkań z wychowawcami.  Od Animatorów mogli również dowiedzieć się wielu rzeczy na temat szkoły „od kuchni” oraz  porozmawiać na tematy wiary. Nie zabrakło wyjścia w góry oraz relaksu w ciepłych basenach termalnych.