Uroczyste zakończenie roku szkolnego

19.06.2019

Ten koniec roku szkolnego z kilku powodów był wyjątkowy. Skończył się nie tylko kolejny etap nauki w murach naszego Liceum, ale też dla niektórych nauczycieli, w tym dla Ojca Dyrektora, nadszedł czas pożegnania ze wspólnotą szkolną. Ojciec Dyrektor, p. prof. Wioletta Kica i o. Mariusz Rabczak usłyszeli wiele ciepłych słów wdzięczności i życzenia dobrej dalszej drogi. Ten wzruszający moment wieńczył wszystko to, co z roku na rok tak pięknie i uroczyście powtarza się w ten ostatni dzień nauki szkolnej. Po rozdaniu przez wychowawców nagród wyróżniającym uczniom,  ogłoszeniu różnych prestiżowych nagród dla zasłużonych w różnych dziedzinach uczniów oraz po wręczeniu przez Ojca  Dyrektora zaproszeń na obóz naukowy dla najlepszych licealistów, wszyscy udaliśmy się na Wspólnotową Mszę Świętą. Podczas niej usłyszeliśmy piękne słowa Ojca Prowincjała Mateusz Pindelskiego, który mówił o sensie i sile odpoczynku w życiu człowieka. Było to zaproszenie do wytchnienienia w wakacje oraz do zasłużonego urlopu dla Ojca Dyrektora, który raz jeszcze podczas Mszy Świętej został pożegnany przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie wychowawcy wręczyli swoim uczniom świadectwa ich pracy i wytrwałości.