Konarski
11.01.2019

W piątek, 11 stycznia zmarła p. prof. Helena Styrna-Mamoń.

Przez ponad ćwierć wieku pracowała w naszym Liceum jako polonistka i bibliotekarka.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we czwartek  17 stycznia o godz. 11:00 w Tyńcu .

10.01.2019

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Anna Grabowska i Nina Plackowska (obie z klasy 3d) zostały zakwalifikowane do eliminacji okregowych Olimpiady Artystycznej, które rozpoczną sie zgodnie z terminarzem 11 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za miesiąc!

10.01.2019

Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej zakwalifikowali się: Magdalena Lenarska, Pamela Zaleska, Dawid Buczyński i Mateusz Brzóska z klasy 3e, Sara Gierczak (3f) oraz Grzegorz Fibiger i Zuzanna Chwała z klasy 2f.

Gratulujemy i mocno kibicujemy w kolejnym etapie zmagań!

04.01.2019

Z radością informujemy o sukcesach naszych Umysłów Ścisłych.

20.12.2018

W ostatni czwartek przed Bożym Narodzeniem spotykamy się na holu Szkoły – wszyscy, którzy chcą, ale od lat utarło się, że najważniejszymi gośćmi tego spotkania są absolwenci. Dzielimy się poświęconym opłatkowym chlebem. Następnego dnia rano, po sugestywnych jasełkach, rozchodzimy się do swoich sal i znów – składając sobie życzenia w klasach, łamiemy opłatek. Tego samego dnia około południa w...

18.12.2018

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie Mikołaj Bułka (2c) i Jakub Michalec (3c) zakwalifikowali się do części teoretycznej etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach olimpijskich!

12.12.2018

12.12.2018 roku w naszym Liceum odbyło się Spotkanie Wigilijne dla Osób Starszych i Samotnych, w którym uczestniczyło 80 osób.  
Uczestnicy spotkania zostali wprowadzeni w świąteczną atmosferę poprzez odpowiedni wystrój holu przygotowany przez nauczycieli, oraz przedstawienie, które przygotowali uczniowie Liceum. Następnie, zgodnie z tradycją, ojciec Edward Kryściak rozpoczął wigilijną...

08.12.2018

15 listopada do Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego trafiło 39 listów napisanych przez podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci lub ich rodziców. Próśb było wiele, bo potrzeby są ogromne: od pampersów, chusteczek nawilżających, kaszek dla dzieci - po upragnione zabawki, sprzęt do terapii, czy chodziki. Na szczęście, jak co roku, mogliśmy liczyć na pomoc wielu osób

07.12.2018

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2c Sebastian Romaniak został stypendystą Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018. 

Sebastian to nie tylko bardzo dobry uczeń i przykładny animator pijarski, ale też wybitny sportowiec. Posiada czarny pas Karate, a w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce na XXXIII Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym. Na...

06.12.2018

Kończy się pierwszy tydzień adwentu. Od 3 do 21 grudnia, o 7:10 gromadzimy się na holu liceum, by wspólnie uczestniczyć w roratach.

05.12.2018


5 grudnia z uczniami z klas matematycznych spotkał się znakomity matematyk i gawędziasz dr Zdzisław Pogoda, pracownik Instytutu Matematyki UJ. Opowiadał o konstrukcjach geometrycznych, które mogą być wykonane tylko za pomocą linijki lub cyrkla i linijki, oraz o przekształceniu, które oprócz wielu innych zastosowań pozwala... upolować lwa ! Dziękujemy za ciekawe spotkanie i czekamy na...

04.12.2018

 4 grudnia 2018 odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. Wystartowało w nim 23 uczniów. Poziom był bardzo wyrównany, ale regulamin olimpiady jest bezlitosny i w kolejnym etapie będą walczyć o zwycięstwo: Andrzej Krzywda 3c, Krzysztof Surówka 3c oraz  Mikołaj Bułka 2c. Gratulujemy!

29.11.2018

Zuzanna Klimowska (1b) zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach, uzyskując świetny wynik 20/22 punkty. Zuzie i opiekunce naukowej - p. Annie Hawlenie-Drożdżak gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

28.11.2018

Do etapu okręgowego Olimpiady  Historycznej awansowali: Michał Kielijan z klasy 3b oraz Franciszek Hausner i Tomasz Janowski z klasy 2b.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

28.11.2018

Z satysfakcją odnotowujemy, że do do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie zakwalifikował się Michał Kielijan z klasy 3b. Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym awansowali:  Michał Kielijan i Ignacy Konarski z klasy 3b oraz Zofia Stanek i Filip Szwejkowski z klasy 1b.

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za naszą reprezentację!

27.11.2018

27 listopada obchodziliśmy w Szkole – wierni naszemu pijarskiemu charyzmatowi – Święto Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza, potocznie zwane Patrocinium. Akcenty religijne – czyli krótkie wprowadzenie o. Mariusza Rabczaka i tak ważna dla Kalasancujsza modlitwa Koronki Dwunastu Gwiazd, w którą zaangażowana została cała licealna społeczność – spinały klamrą to, co zajęło nam najwięcej czasu i...

Subskrybuj Kanał strony głównej