Budynek szkołyKonarski1%
18.03.2019

Z radością zawiadamiamy o kolejnym sukcesie Mikołaja Bułki z klasy 2c. Mikołaj awansował do finału 68. Olimpiady Fizycznej. Etap ten zostanie rozegrany już na początku kwietnia. Trzymamy kciuki za dalsze powodzenie!

08.03.2019

Prowadzone w Liceum przez pana Przemysława Rojka Warsztaty Twórczego Czytania im. Jerzego Ficowskiego skupiają się w tym roku niemal wyłącznie na literaturze kobiecej – czyli tworzonej przez kobiety, przypisywanej kobietom, traktującej o kobietach i kobiecości. Tradycją tych warsztatów (z czasów, gdy funkcjonowały one jeszcze pod szyldem koła olimpijskiego z języka polskiego) jest zapraszanie...

06.03.2019

Po wyjątkowo długim w tym roku czasie karnawałowego rozpasania – przyszedł czas wielkopostnej refleksji. W Liceum zaczęła go Msza Święta w Środę Popielcową – oczywiście połączona z tradycyjnym obrzędem posypania głów popiołem. Sam ten gest mógłby być uznany za złowieszczy: oto przypomina się nam o nieskończonej, „popielnej” marności naszej człowieczej kondycji – ale przecież sednem tego...

05.03.2019

Z radością informujemy, że  do trzeciego- finałowego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks z fizyki i matematyki zakwalifikował się Krzysztof Surówka (3c). Zofia Grodecka (3c) zakwalifikowała się do finału z matematyki. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zdobycie diamentowych indeksów!

04.03.2019

Nasz absolwent Mateusz Hołda trafił na prestiżową listę Forbesa "30 Under 30", wyróżniającą wpływowe osoby poniżej 30. roku życia. Jest wybitnym kardiologiem z doktoratem obronionym jeszcze przed dyplomem lekarskim.

Jesteśmy bardzo dumni z Mateusza, gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych osiągnięć.

24.02.2019

Po dwumiesięcznej przerwie Wspólnota Szkolna spotkała się na Wspólnej Eucharystii a potem na tradycyjnym ciastku.

18.02.2019

Wieczorem, 10 lutego  spotkaliśmy się na czuwaniu w temacie:  JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM. 

17.02.2019

Z radością donosimy, że Mikołaj Bułka startując w XLII Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika, zakwalifikował się do etapu praktycznego zawodów finałowych. Dodatkowym sukcesem jest fakt, że Mikołaj uzyskał trzeci w kolejności wynik w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olipmijskich zmagań!

13.02.2019

Data 13 lutego okazała się szczęśliwa dla naszych koszykarek.

W ramach Licealiady odbyły sie mecze grupowe. W naszej grupie grała drużyna XIII LO oraz VIII LO.

We wspaniałej walce nasze dziewczyny wygrały obydwa mecze.               Gratulacje !!!

08.02.2019

8 lutego odbyły się zawody snowboardowe (Licealiada). Naszą szkołę reprezentowali:

Zofia Szymańska kl 2d

Mateusz Ptak kl 2c

Wojciech Marek kl 2f

Piotr Pabian kl 2f

06.02.2019

Możemy być dumni z efektów naszej pracy! Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie uzyskało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY w Rankingu Perspektyw.  Zajęliśmy 118. miejsce wśród liceów w Polsce, a wśród małopolskich szkół tego typu  12.

06.02.2019

W dniach 16-20 stycznia uczniowie pod opieką o. Mariusza Rabczaka i p. Tomasz Tisończyka udała się na wycieczkę do Paryża. Wycieczka przewidywała zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oraz trzech paryskich muzeów: Luwru, Musée d’Orsay i Centrum Georgesa Pompidou. Każdy spędzony w Paryżu dzień przyniósł nowe doświadczenia i miło utrwalił się w pamięci uczestników wycieczki...

05.02.2019

Z radością informujemy, że w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z matematyki 
Mikołaj Maślak z klasy 1c został laureatem I stopnia,
Krzysztof Surówka z klasy 3c laureatem II stopnia
Zofia Grodecka z klasy 3c  laureatką IV stopnia
Jakub Dobrowolski z klasy 3c laureatem V stopnia
Andrzej Kmiecik z klasy 1c laureatem V stopnia.

Gratulujemy!

05.02.2019

Z dumą zawiadamiamy, że Aleksandra Roman z klasy 3c zakwalifikowała  się do III etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jest jedną z 25 osób, które pod koniec marca  w Filmotece Narodowej w Warszawie zmierzą się w walce o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!

04.02.2019

Z radością informujemy, że Mikołaj Bułka i Jakub Michalec zakwalifikowani są do części doświadczalnej   Zawodów Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia w starciu z fizyką!

02.02.2019

Jak tradycja każe, sto dni przed maturą odbył się bal maturzystów. Tegoroczni trzecioklasiści z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się w hotelu Qubus nad samą Wisłą. Szaleństwo, które trwało do białego rana rozpoczęło się oczywiście uroczystym polonezem. Swoistą atrkacją wieczoru był pokaz poloneza reprezentacyjnego w wykonaniu naszych uczniów. Był czas na taniec, rozmowy i...

Subskrybuj Kanał strony głównej