Budynek szkołyKonarski
02.12.2019

Grupa 12 animatorów uczestniczyła w drugiej części (duchowej) Kursu Animatora Pijarskiego w Warszawie w dniach 29.11-1.12.2019 r., który zgromadził siedemdziesiąt młodych ludzi z całej Polski. Wśród prowadzących było dwoje naszych maturzystów. Duchowy KAP to przede wszystkim doświadczenie żywego Boga w Słowie, w modlitwie oraz we wspólnocie. Pomocą do przeżywania głoszonych treści były liczne dynamiki ilustujące sprawy ducha. Uczestnicy mieli również okazję do odwiedzenia Kopca Powstania Warszawskiego usypanego z gruzów zniszczonej stolicy.

27.11.2019

We środę 27 listopada upłynęły dokładnie czterysta dwadzieścia dwa lata od jednego z najważniejszych momentów w historii Europy – tego właśnie dnia, w roku 1597, nikomu bliżej nieznany, choć niewątpliwie charyzmatyczny ksiądz z aragońskiego Peralta del Sal, José de Calasanz, otwiera na rzymskim Zatybrzu, w zakrystii kościoła św. Doroty, dwie pierwsze klasy swej pierwszej bezpłatnej szkoły....

24.11.2019

Ernst Kantorowicz w słynnym eseju „Dwa ciała króla” analizuje największą osobliwość średniowiecznej instytucji monarchii. Król – wywodzi znakomity historyk – jest w zasadzie nieśmiertelny; choć umiera jako biologiczny człowiek, to ma jeszcze jedno ciało, majestatyczne i widmowe jednocześnie: niezniszczalną ideę królestwa odradzającego się w każdym następcy, gwarantującą ciągłość państwa.

24.11.2019

Kolejne czuwanie, które odbyło się w niedzielę 24 listopada poprowadził o. Tomasz Abramowicz. Tym razem było o naszych pragnieniach, z którymi poszliśmy na Adorację Pana Jezusa, a po niej agapa, naturalnie nie mogło się obyć bez czegoś do picia - herbaty i kakao. Następnie młodzież spotkała się w małych grupach na dzieleniu się wiarą.

23.11.2019

Na kilka dni przed świętem opieki św. Józefa Kalasancjusza na holu szkoły pojawiły się plakaty z sentencjami Świętego przygotowane przez poszczególne klasy.

12.11.2019

Opublikowano właśnie najnowsze wskaźniki przyrostu wiedzy uczniów w szkołach średnich (tzw. wskaźnik EWD). Wskaźnik  pozwala ocenić efektywność kształcenia danej szkoły.
W zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych nasze Liceum uplasowało się na drugim miejscu w Krakowie po V LO.

Więcej informacji- na stronie ...

07.11.2019

7 listopada odbył się szkolny etap olimpiady statystycznej i do kolejnego etapu awansowali:
- Andrzej Kmiecik 2c
- Jakub Rynkiewicz 3c
- Paweł Kica 2c.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach olimpijskich!

04.11.2019

Z ogromną radością donosimy, że Anna Ciećkiewicz z klasy 3e została stypendystką  Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020, zaś  Mikołaj Bułka z klasy 3c stypendystą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sucesów naukowych!

04.11.2019

Ten rok szkolny dla wielu uczniów naszego Liceum będzie na pewno kojarzył się z teatrem, Juliuszem Słowackim, Stanisławem Wyspiańskim i Franzem Kafką. Wszystko to za sprawą zaangażowania w Klub Wyspiańskiego- projekt Teatru Słowackiego dla uczniów najlepszych krakowskich liceów. Opiekę nad tym artystycznym przedsięwzięciem w naszej Szkole sprawuje p. Karolina Knapik-Bieniek.

03.11.2019

Z dumą informujemy, że Mikołaj Bułka zakwalifikował się do zawodów okręgowych 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej. Życzymy wytrwałości w zmaganiach olimpijskich!

31.10.2019

W dniu 31 października 2019 roku reprezentanci klas naszego Liceum wraz z Panią Anną Hawleną-Drożdżak i Panem Januszem Podwiką oraz Ojcem Józefem Tarnawskim wybrali się na krakowskie cmentarze, by modlitwą i zapaleniem symbolicznego światła uczcić pamięć zmarłych, którzy związani byli z naszą Szkołą.
Na Cmentarzu na Pasterniku w Bronowicach wspominaliśmy prof. Krystynę Płachtę, później...

31.10.2019

Być może nasza ludzka kultura wcale nie zaczyna się od wynalezienia pierwszych narzędzi albo od okiełznania ognia; może jej początkiem jest chwila, gdy człowiek – zamiast pozostawiać swych zmarłych na pastwę dzikich zwierząt i bujnych roślin – zaczął budować grobowce. Bo jeśli coś wyróżnia nas spośród świata zwierzęcego, to świadomość, że jesteśmy istotami przemijalnymi – ale również coś...

27.10.2019

Ostatnia niedziela października to – licząc nieco inaczej – ostatnia niedziela drugiego miesiąca roku szkolnego. Albo – druga ostatnia niedziela miesiąca w roku szkolnym. Jakby nie liczyć i nie nazywać – to po prostu czas kolejnej już Mszy Świętej dla uczniów, nauczycieli, absolwentów i pracowników (wraz z rodzinami) obu naszych Szkół.

26.10.2019

W ramach kolejnego już wyjścia Szkolnego Kółka Turystyczno-Krajoznawczego byliśmy na długim spacerze po VII dzielnicy Krakowa (Zwierzyńcu).

Rozpoczęliśmy od podejścia pod jeden z nowszych obiektów Twierdzy Kraków (tradytor szańca IS-III-2). Miejsce, w którym byliśmy, stanowiło idealny punkt strzelniczy, ponieważ widać stamtąd bardzo dobrze dolinę Rudawy, a od strony Rudawy w ogóle nie...

22.10.2019

Cieszymy się i chwalimy, że do etapu wojewódzkiego VII Dyktanda Niepodległościowego zakwalifikowały się trzy uczennice naszej Szkoły. W tym zacnym gronie znalazły się Marta Szymanek i Paulina Zięba - uczennice klas III (b i c) oraz Julia Różańska - uczennica klasy 1cp. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Już 28 pażdziernika ciąg dalszy zmagań mistrzów ortografii:)

19.10.2019 - 20.10.2019

W słonecznym październikowy weekend SKTK tradycyjnie wybrało się w Beskid Niski, aby zanurzyć się najpiękniejsze jesienne krajobrazy. Tym razem nasze drogi wiodły zdecydowanie dalej od Krakowa niż to bywało dotąd. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Łękach Dukielskich, skąd przez skąpane w morzu opadłych liści ścieżki dotarliśmy na szczyt góry Franków . Miejsce to znane jest z rozległej panoramy na...

Subskrybuj Kanał strony głównej