Kronika szkolna

07.04.2020

Kalendarz podpowiada: 8 kwietnia  - Refleksja przed Triduum Paschalnym. W ramach życzeń i naszej serdecznej pamięci o Was wszystkich  - Uczniach, Rodzicach, Nauczycielach, Pracownikach szkoły, Absolwentach i Sympatykach -  przyjmijcie małe przesłanie jakie zrodziło się w naszych sercach na to szczególne pod każdym względem Święte Triduum Paschalne.

Podobno „samotność to chwila, w której Bóg odesłał wszystkich, aby pobyć tylko z tobą”.

Spotkamy Go tam, gdzie jesteśmy.  Bo On żyje.  I ma pomysł na nasze szczęście.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Dyrekcja i Duszpasterze.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMDupJ_krYo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...

03.04.2020

Z ogromną radością informujemy, że Mikołaj Bułka - uczeń klasy 3c - jest finalistą 69. Olimpiady Fizycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu Mikołajowi i Jego przewodniczce po niezwykłym świecie fizyki - pani profesor Jadwidze Bendo. Mikołaj został także finalistą 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej. Chapeau bas! Wydawać by się mogło, że jest to olimpiada, w której najwięcej do powiedzenia mają uczniowie techników... Tym bardziej cieszymy się z Jego sukcesu!

16.03.2020

Teraz wszystko jest "e". E - nauczanie, e - podręczniki, e - szkoła. Dlaczego więc nie mogą być e - rekolekcje? No właśnie. Pan Bóg przygotował nam czas łaski i dlaczego miałby go odwoływać? Już od środy, 18 marca dla wszystkich uczniów Liceum ruszają e - rekolekcje i potrwają do 20 marca. Zapraszamy serdecznie do przeżycia tych ćwiczeń duchowych w swoich domach.

Poniżej link do filmiku zapraszającego.

https://drive.google.com/open?id=1I_V9UZfked3CpZ9f5CckChihqFCG0QHx

14.03.2020

Siedzimy w domu, ludzie chorują, więcej dumamy nad życiem... Dziwny ten
Wielki Post, dlatego zapraszamy, dołącz do nas, do wspólnej, krótkiej
modlitwy. Pomóż sobie i swoim bliskim modlitwą.
Codzienny dziesiątek różańca i małe wprowadzenie do modlitwy. Nie możemy się spotkać, więc zróbmy to online. Każdego dnia chętni poprowadzą modlitwę live.
Zaczynamy o 21.00 a w komentarzach czekamy na Wasze intencje modlitwy.

Odwiedż nas na Facebooku: https://www.facebook.com/events/876489672812929/

12.03.2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych na okres 12-25.03 przekazujemy kilka ważnych informacji. Prosimy o rozpowszechnienie ich wśród społeczności rodziców i uczniów naszej Szkoły.

 

11.03.2020

W dniu 11 marca, w Kluszkowcach pod Turbaczem, odbyła się "rzutem na taśmę" Małopolska Licealiada w narciarstwie alpejskim.

Aleksandra Peszat z kl. 1ap zajęła V miejsce, a w punktacji zespołowej reprezentacja Miasta Kraków zdobyła Mistrzostwo Małopolski, pokonując zawodniczki z Zakopanego, Nowego Targu i Nowego Sącza. 

Serdeczne gratulacje dla Oli i innych narciarek z Krakowa.

Alma Biel

10.03.2020

Z radością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie "Jan Paweł II - papież wolności" nasi uczniowie zdobyli najwyższe miejsca.  

Zwyciężyła Paulina Waśko z klasy 2d, natomiast Maja Sendrowicz z 1bp i Mikołaj Pokrzepa z kl. 1ap uplasowali się ex aequo na drugim miejscu. 

Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy i sukcesu!

09.03.2020

Z radością informujemy, że Karolina Kosińska - uczennica klasy 2c zakwalifikowała się do trzeciego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

02.03.2020

Michał Krenich z klasy 3c został laureatem III stopnia Olimpiady Matematycznej o Złoty Indeks Politechniki. Wspaniała wiadomość! Gratulujemy zarówno Michałowi, jak i Jego opiekunowi naukowemu - pani prof. Katarzynie Piórek!
Paweł Jusięga i Stanisław Mościcki z klasy 3c przeszli do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej o Diamentowy Indeks AGH. Panowie, nieustająco trzymamy za Was kciuki!

02.03.2020

Do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki awansował  Mikołaj Bułka z klasy 3c. Gratulujemy zarówno Mikołajowi, jak i opiekunom naukowym: pani prof. Jadwidze Bendo oraz dr.inż. Pawłowi Janowskiemu i mgr. inż. Piotrowi Mazurowi. Trzymamy kciuki! Mikołaj, finał należy do Ciebie!

28.02.2020 - 29.02.2020

W Łowiczu odbyło się pierwsze Pijarskie Spotkanie Edukacyjne, które zgromadziło 60 nauczycieli z pijarskich szkół naszej Prowincji z Bolesławca, Elbląga, Katowic, Poznania, Krakowa, Warszawy oraz szkół sióstr pijarek z Krakowa i Rzeszowa. Warsztaty były prowadzone w czterech blokach tematycznych: edukacja wczesnoszkolna, język polski, język angielski oraz matematyka.

27.02.2020

W czwartek 27 lutego w tak bardzo szacownych wnętrzach auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się drugi, okręgowy etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, do którego starannie wyselekcjonowano najlepszych szkolnych mówców z całej Małopolski. Naszą Szkołę reprezentował Krzysztof Machaczka, uczeń klasy 1DP.

 

25.02.2020

Lutowy Dzień Kalasantyński zaznaczyliśmy w szkole dwoma wydarzeniami. Pierwszym była modlitwa na holu w oparciu o historię walki 5 - letniego Józia Kalasancjusza z szatanem na drzewie oliwkowym. Wielka roślina stojąca na scenie przez czas Wielkiego Postu ma przypominać wszystkim o walce duchowej, jaka toczy się o nasze zbawienie. Na koniec tej części o. Dyrektor ogłoosił listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe.

Dzień zakończył się piękną modlitwą młodzieży zebranej wokół Jezusa Eucharystycznego. Przestrzenią spotkania był ewangeliczny opis powołania Lewiego.

[Jezus] przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!». On wstał i poszedł za Nim. (Mk 2,14)

Co to musiał być za wzrok, że człowiek pod jego wpływem zostawia wszystko i idzie za kimś, kogo w gruncie rzeczy nie zna?

Obecni na czuwaniu próbowaliśmy się poddać temu wzrokowi Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Nie było fajerwerków, jedynie Jezus patrzył na nas tego wieczoru, a my patrzyliśmy na Niego. Modlitwa w ciszy, wspólne uwielbienie śpiewem i Spowiedź dobrze robi na oczy. Po Adoracji nie zabrakło ostatkowej agapy. Spotkanie zakończyło się rozmowami w małych grupach na temat patrzenia – jak patrzymy na siebie i innych, jak inni patrzą na nas i jak patrzy na nas Bóg. Dziękując sobie nawzajem czekamy na kolejne Spotkanie.

23.02.2020

Po raz czwarty w tym roku szkolnym spotkaliśmy się w ostatnią niedzielę miesiąca na tej bardzo szczególnej Mszy Świętej - szumnie zwanej wspólnotową, ale coraz częściej, tak po prostu, rodzinną. Tak się poskładało, że w grudniu (z powodu przerwy świątecznej) i w styczniu (z uwagi na rozpoczynające się właśnie ferie) takie Msze się nie odbyły - z tym większą radością uczestniczyliśmy właśnie w tej.  Homilię o doskonałości i świętości wygłosił o. Dyrektor. Po modlitwie tradycyjnie była okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciastku.

19.02.2020

19 lutego w auli VI Liceum Ogólnokształcącego odbyły się krakowskie eliminacje prestiżowego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Pelc z klasy 1AP, Krzysztof Machaczka z 1DP oraz - w nieco odmiennej roli, czyli jako członek jury - pan Przemysław Rojek. Z przyjemnością informujemy, że brawurowe wystąpienie Krzysztofa dało mu trzecie miejsce (na trzydziestu uczestników zawodów) i otworzyło drogę do eliminacji okręgowych. Gratulujemy i oczywiście trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

17.02.2020

17 lutego w Kluszkowcach odbyła się krakowska Licealiada w narciarstwie alpejskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Kafel, Aleksandra Peszat, Bartłomiej Szczygieł, Mikołaj Porębski i Jan Wolff-Zdzienicki. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowała się Aleksandra Peszat. Serdeczne gratulacje!!!

Alma Rzonca-Biel 

13.02.2020

Drodzy Uczniowie, 

Teatr Słowackiego zaprasza Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji Projektu Teatr. Gorąco zachęcam do zapoznania się z ideą projektu:

-projekt ruszy najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu  i zakończy się do końca roku szkolnego;
-obejmuje cztery popołudniowe spotkania w Teatrze Słowackiego (każde z nich trwać będzie ok.4 h)- terminy ustalane są na bieżąco przy akceptacji uczestników;
- z uczniami w Teatrze spotka się Dyrektor Teatru, reżyser, aktorzy i filozof (Piotr Augustyniak), każdy poprowadzi swoje spotkanie z punktu widzenia własnej profesji, a wszystkie dotyczyć będą tym razem JĄDRA CIEMNOŚCI;
-uczniowie na pierwszym spotkaniu otrzymają na własność książkę Conrada, będę mieć za zadanie ją przeczytać. Wszystkie inne aktywności odbywać się  będą na bieżąco podczas spotkań;
- poprzednie zajęcia uczestnikom bardzo się podobały przede wszystkim ze względu na możliwość nieco innego czytania tekstu i wolność w dzieleniu się swoimi przemyśleniami nt przeczytanego utworu.

Bliższych informacji udzialę osobiście- zapraszam do sali 53 lub via librus. Czekam na Wasze zgłoszenia chęci uczestnictwa do wtorku (18.02). 

Karolina Knapik-Bieniek
 

12.02.2020

Zostaliśmy poinformowani, że w konkursie matematycznym Alfik:

wyniki bardzo dobre uzyskali: Stanisław Brzozowski (kl. 1B), Zofia Semczyszyn (kl. 1B), Łukasz Kwinta (kl. 1B), Zuzanna Kudroń (kl. 1B), Andrzej Kmiecik (kl. 2C), Karolina Kosińska (kl. 2C), Maciej Ratka (kl. 3F), 

wyniki dobre uzyskali: Gabriela Solich (kl. 1BP), Paweł Żarnowski (kl. 1B), Justyna Śmietana ((kl. 1CP), Paweł Kica (kl. 2C), Mikołaj Maślak (kl. 2C), Kacper Garus (kl. 2C).

Serdecznie gratulujemy młodym matematykom!

11.02.2020

Z radością informaujemy, że w konkursie matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata V stopnia wywalczyli:
Zofia Semczyszyn klasa 1B
Mikołaj Maślak klasa 2c
Gratulujemy :)

10.02.2020

Z radością informujemy, że  w zawodach okręgowych Olimpiady Fizycznej po części teoretycznej zakwalifikowali się do części doświadczalnej Mikołaj Bułka z klasy 3c i Jakub Baran z klasy 2c. Z Krakowa w tym elitarnym gronie znaleźli się jeszcze uczniowie I  i  VLO. Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i opiekunom naukowym: prof. Jadwidze Bendo i  dr. inż. Pawłowi Janowskiemu i mgr. inż. Piotrowi Mazurowi.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Strony