Absolwenci


Zaproszenie do Duszpasterstwa Absolwentów Szkół Pijarskich w Krakowie:

Zapraszamy wszystkich absolwentów Szkół Pijarskich z całej Polski, a także studentów, którzy znają się z naszymi absolwentami!

Spotkania odbywają się w Domu Zakonnym przy ul. Pijarskiej w Krakowie, zasadniczo co tydzień (poza jedną niedzielą w miesiącu) po Mszy św. niedzielnej o godz. 19.00.

Spotkania tematyczne rozpoczynają się o godz. 20.00 i są planowane do godz. 21.15. Po oficjalnym zakończeniu, jest jeszcze czas na rozmowy towarzyskie.

Spotkania dobywają się w cyklach:

- biblijne prowadzi zdalnie o. Tomasz Abramowicz SchP;

- On i ona - zapraszamy ciekawych gości - do tej pory byli to m.in. p. Elżbieta Michalska, p. Andrzej Lewek;

- tematy różne - dzielimy się naszymi pasjami lub korzystamy z doświadczenia zaproszonych gości.

Okazjonalnie przygotowujemy czuwania w I piątek miesiąca; okazyjne zbieramy się na spotkania otwarte (przedświąteczne, a także wyjazdy zimowe, wiosenne i letnie.

Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się: o. Jacek Wolan SchP - wolan@pijarzy.pl.

Zobacz stronę duszpasterstwa na FB: https://www.facebook.com/pg/absolwencipijarscy/


Integra@Rabka - Ponice 2023

Integra@Rabka - Ponice 2023

Choć obóz integracyjny klas pierwszych przeszedł już do historii, to w pamięć i świadomość jego uczestników wpisał się na długo.
Był to bowiem dobry i ciekawy czas. Przede wszystkim wzajemnego poznawania siebie, rozmów, wspólnych zabaw. Te wszystkie elementy miały za zadanie otworzyć i zbliżyć nas do drugiej osoby. Wszak przecież temu służą takie spotkania i wyjazdy.

Pielgrzymka klas IV do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymka klas IV do Kalwarii Zebrzydowskiej

27 kwietnia - jako uczniowie klas maturalnych - udaliśmy się na pielgrzymkę do położonej niedaleko od Krakowa malowniczej Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pierwsze godziny podróży spędzone w korkach do wyjazdu z  Krakowa umilaliśmy sobie bądź to snem, bądź rozmową w doborowym towarzystwie nas samych. Po wielu czasowych perturbacjach i prawie godzinie spóźnienia dotarliśmy w końcu pod monumentalny klasztor, wznoszący swoje opasłe mury wysoko ponad głowami domów okolicznego miasteczka.

Wyjazd do Łapsz Niżnych 2022

Wyjazd do Łapsz Niżnych 2022

W słoneczny poranek 11 listopada 2022 grupa uczniów z naszej Szkoły licząca prawie 40 osób, wraz z opiekunami, wyruszyła w kierunku Łapsz Niżnych. Już pierwszego dnia, po długiej wędrówce przez pagórki, pola i lasy, pod przewodnictwem pana prof. Michała Pacyny, pijarskiej drużynie wreszcie udało się dotrzeć na liczący 1200 m Lubań, skąd mogła cieszyć swoje oczy przepięknym widokiem.

Razem poza ostatnią granicę

Razem poza ostatnią granicę

Wierzymy – jako chrześcijanie – że śmierć to nie koniec, ale przejście. Niemniej jednak – śmierć, jako rozstanie (choćby nawet tymczasowe), musi nas zasmucać. I napełniać tęsknotą. I tym bardziej kierować nas ku wielkiej nadziei ponownego spotkania. 

Październikowy dzień kalasantyński

Październikowy dzień kalasantyński

Dobrym zwyczajem wielu pijarskich placówek oświatowych jest organizowanie dni kalasantyńskich – wypadają one dwudziestego piątego dnia każdego miesiąca, na pamiątkę tego, że właśnie 25 sierpnia 1648 do niebieskiej ojczyzny powrócił nasz święty Ojciec Założyciel. 

22. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem:

22. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem: "Twój Głos"

Jak to jest możliwe, że pięćset osób z całej Polski: z miasta mlekiem i dżemem płynącego, ze stolicy innowacji i miejsc położonych jeszcze dalej niż północ, wraz z Ukraińcami, Węgrami i Czechami włącznie, decyduje się na trzydniowy wyjazd do Krakowa?