Zaproszenie do Duszpasterstwa Absolwentów Szkół Pijarskich w Krakowie:

Dla kogo?
Dla absolwentów Szkół Pijarskich (maturzyści mogą zacząć), którzy chcą rozmawiać o wierze i nie mają gdzie albo którzy po prostu czują, że powinni tu przyjść.

Co?

• każdy czwartek - adoracja w ciszy od 19.30 zakończona nieszporami z pijarską wspólnotą (od 20.00);
  • 1 piątek miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie;
  • 2 niedziela miesiąca - 11.30 Msza święta wspólnoty liceum;
  • 3 niedziela miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie.

Możliwe:

• okazyjne spotkania otwarte (przedświąteczne)
  • wyjazdy zimowe, wiosenne i letnie.

Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się: o. Tomasz Abramowicz SP (abramowicz@pijarzy.pl).

Zobacz stronę duszpasterstwa na FB: https://www.facebook.com/pg/absolwencipijarscy/

"Na peryferiach". Czuwanie na zakończenie.

Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków na ostatnie w tym roku szkolnym czuwanie, które odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca w liceum. "Na peryferiach" Jezus zadaje nam najważniejsze pytanie.

Pielgrzymka maturzystów

W przededniu zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich odbyła się tradycyjnie Pielgrzymka Maturzystów, tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie z udziałem maturzystów, rodziców, nauczycieli i duszpasterzy.

Skupienie, oczekiwanie

Tradycją naszych Szkół jest organizowanie dla pracowników dwóch dni skupienia – w Adwencie i w Wielkim Poście. To ważny element formacji wynikającej z katolickiego charakteru pijarskiej wspólnoty edukacyjnej – dni skupienia mają pomóc odpowiednio przeżyć czas poprzedzający najważnejsze chrześcijańskie święta.

Zanim przyjdzie. Adwentowe propozycje dla Uczniów i Absolwentów

Przed nami szczególny czas Adwentu - oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. A może tak oczekiwać wspólnie? Przedstawiamy nasze propozycje.

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle - uczeń szkoły pijarskiej

W sobotę, 7 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja wychowanka pijarskiego, Joana Roig i Diggle. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat jako Postulator prowadził jego proces beatyfikacyjny.

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.