Zaproszenie do Duszpasterstwa Absolwentów Szkół Pijarskich w Krakowie:

Dla kogo?
Dla absolwentów Szkół Pijarskich (maturzyści mogą zacząć), którzy chcą rozmawiać o wierze i nie mają gdzie albo którzy po prostu czują, że powinni tu przyjść.

Co?

• każdy czwartek - adoracja w ciszy od 19.30 zakończona nieszporami z pijarską wspólnotą (od 20.00);
  • 1 piątek miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie;
  • 2 niedziela miesiąca - 11.30 Msza święta wspólnoty liceum;
  • 3 niedziela miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie.

Możliwe:

• okazyjne spotkania otwarte (przedświąteczne)
  • wyjazdy zimowe, wiosenne i letnie.

Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się: o. Tomasz Abramowicz SP (abramowicz@pijarzy.pl).

Zobacz stronę duszpasterstwa na FB: https://www.facebook.com/pg/absolwencipijarscy/

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

Jezioro. Czuwanie na dobry początek. Piątek, 4 września 19.15 - 21.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku czuwanie.  W planie słowo wprowadzające, spotkanie nad jeziorem - z Jezusem Eucharystycznym, możliwość spowiedzi.

Dzień Integracji klas pierwszych

W piątek, 4 września zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na Dzień Integracji w godzinach 16:00 - 21:00. Zaplanowaliśmy dla Was:
    grę terenową
    spotkanie w klasach i mały poczęstunek
    czuwanie na dobry początek
Serdeczne zapraszamy!
Duszpasterze i Animatorzy

Obóz wakacyjny w Łapszach Niżnych 6-12 lipca 2020 r.

BÓG, WSPÓLNOTA, GÓRY, PRZYRODA - oto prosty i doskonały przepis na udane wakacje. Postanowiła skorzystać z niego grupka naszych uczniów, którzy pod opieką o. Przemyslawa, kl. Szymona oraz Pana Michała Pacyny w dniach 6-12 lipca spędzili "Wakacje z pijarami" w Łapszach Niżnych.

Domowe e - rekolekcje

Teraz wszystko jest "e". E - nauczanie, e - podręczniki, e - szkoła. Dlaczego więc nie mogą być e - rekolekcje? No właśnie. Pan Bóg przygotował nam czas łaski i dlaczego miałby go odwoływać? Już od środy, 18 marca dla wszystkich uczniów Liceum ruszają e - rekolekcje i potrwają do 20 marca. Zapraszamy serdecznie do przeżycia tych ćwiczeń duchowych w swoich domach.

Dzień Kalasantyński  - Apel i Czuwanie

Dzień Kalasantyński - Apel i Czuwanie "oczy".

Lutowy Dzień Kalasantyński zaznaczyliśmy w szkole dwoma wydarzeniami. Pierwszym była modlitwa na holu w oparciu o historię walki 5 - letniego Józia Kalasancjusza z szatanem na drzewie oliwkowym. Wielka roślina stojąca na scenie przez czas Wielkiego Postu ma przypominać wszystkim o walce duchowej, jaka toczy się o nasze zbawienie. Na koniec tej części o. Dyrektor ogłoosił listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe.