Zaproszenie do Duszpasterstwa Absolwentów Szkół Pijarskich w Krakowie:

Dla kogo?
Dla absolwentów Szkół Pijarskich (maturzyści mogą zacząć), którzy chcą rozmawiać o wierze i nie mają gdzie albo którzy po prostu czują, że powinni tu przyjść.

Co?

• każdy czwartek - adoracja w ciszy od 19.30 zakończona nieszporami z pijarską wspólnotą (od 20.00);
  • 1 piątek miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie;
  • 2 niedziela miesiąca - 11.30 Msza święta wspólnoty liceum;
  • 3 niedziela miesiąca - 19.00 Eucharystia i spotkanie.

Możliwe:

• okazyjne spotkania otwarte (przedświąteczne)
  • wyjazdy zimowe, wiosenne i letnie.

Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się: o. Tomasz Abramowicz SP (abramowicz@pijarzy.pl).

Zobacz stronę duszpasterstwa na FB: https://www.facebook.com/pg/absolwencipijarscy/

Skupienie, oczekiwanie

Tradycją naszych Szkół jest organizowanie dla pracowników dwóch dni skupienia – w Adwencie i w Wielkim Poście. To ważny element formacji wynikającej z katolickiego charakteru pijarskiej wspólnoty edukacyjnej – dni skupienia mają pomóc odpowiednio przeżyć czas poprzedzający najważnejsze chrześcijańskie święta.

Zanim przyjdzie. Adwentowe propozycje dla Uczniów i Absolwentów

Przed nami szczególny czas Adwentu - oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. A może tak oczekiwać wspólnie? Przedstawiamy nasze propozycje.

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle - uczeń szkoły pijarskiej

W sobotę, 7 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja wychowanka pijarskiego, Joana Roig i Diggle. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat jako Postulator prowadził jego proces beatyfikacyjny.

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

Jezioro. Czuwanie na dobry początek. Piątek, 4 września 19.15 - 21.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku czuwanie.  W planie słowo wprowadzające, spotkanie nad jeziorem - z Jezusem Eucharystycznym, możliwość spowiedzi.

Dzień Integracji klas pierwszych

W piątek, 4 września zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na Dzień Integracji w godzinach 16:00 - 21:00. Zaplanowaliśmy dla Was:
    grę terenową
    spotkanie w klasach i mały poczęstunek
    czuwanie na dobry początek
Serdeczne zapraszamy!