Pora zaczynać!

Jako że nie należy hołdować przesądom, więc absolutnie nie będziemy twierdzić, że mgła, która towarzyszyła rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013, była jakimkolwiek ponurym prognostykiem na najbliższe dziesięć miesięcy; nie będziemy wyciągać wniosków, że ponieważ nasza parkowa sesja fotograficzna na użytek nowego Informatora za tło miała różne odcienie szarości, więc najbliższa przyszłość też rysuje się w szarych barwach...

Wręcz przeciwnie! Jakby na przekór typowo już jesiennej aurze, nasze otwarcie nowego roku szkolnego miało przebieg zdecydowanie energetyczny. Po brawurowym (acz nie pozbawionym filozoficznego zacięcia) przedstawieniu przygotowanym przez uczniów, nastąpiły krótkie i treściwe przemówienia dyrektora szkoły, przewodniczącej rady rodziców i przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Następnie uczniowie – już w swoich klasach – dowiadywali się od swoich wychowawców tego, co najważniejsze na progu kolejnego roku nauki. Oczywistym dla naszej szkoły (a raczej dla szkół: liceum i gimnazjum) zamknięciem rozpoczęcia roku szkolnego była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył sam Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, o. Józef Matras.