Wielkanocne spotkanie dla osób starszych i samotnych

W środę, 11 kwietnia,  w holu naszej szkoły odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla osób samotnych i starszych, zorganizowane przez  Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz Fundację Oświatową.

W świąteczną atmosferę wprowadziło uczestników przedstawienie przygotowane przez członków szkolnego Koła Teatralnego. Przypomniało ono wszystkim obecnym o sensie przeżywanych niedawno Świąt Wielkanocnych.

Następnie dwie z uczestniczek wyrecytowały swoje autorskie wiersze, w których dziękowały organizatorom za przygotowanie spotkania.

Po modlitwie, poprowadzonej przez o. Mariusza Rabczaka, gościom został podany przygotowany wcześniej tradycyjny posiłek. Mieli oni okazję skosztować m.in. barszczu białego z jajkami i wielkanocnego mazurka.
Dzięki staraniom organizatorów i wolontariuszy, którzy nie tylko podawali do stołu i zabawiali gości rozmową, ale też zmywali naczynia i przygotowywali prezenty dla seniorów, spotkanie było bardzo udane i wszyscy goście opuścili je z uśmiechem na ustach.

Jakub Mars, 2d