Konkurs Wiedzy o Anglii

W dniu 20 marca 2018 roku miał miejsce I etap Konkursu  Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. Tematem tegorocznej edycji była epoka georgiańska (1714 - 1830), a szczególnie twórczość Williama Blake’a. Pytania tradycyjnie dotyczyły historii, literatury i sztuki tego okresu. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas pierwszych i drugich, a także z klasy 3B. Po pisemnych eliminacjach do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas: 2C, 2D, 1E, 3B i 1A.

4 kwietnia 2018 roku odbył się 16 już finał Konkursu, w którym każda drużyna musiała odpowiedzieć na 9 pytań dotyczących wybitnych postaci oraz arcydzieł literatury i sztuki.  Spośród pięciu reprezentacji klas zakwalifikowanych do finału, najlepsi okazali się uczniowie klasy 2C w składzie: Zofia Grodecka, Izabella kacprzak i Andrzej Krzywda. Drugie miejsce zajęła klasa 3B, w składzie: Rafał Prokop, Antoni Roden-Burns i Andrzej Ciepły; a trzecie reprezentacja klasy 2D, w składzie: Jakub Mars, Nina Plackowska i Maria Wieczorek. Na miejscu czwartym znaleźli się uczniowie klasy 1A: Tomasz Janowski, Kacper Kitliński i Karolina Kowalska; a na piątym drużyna z klasy 1E: Grzegorz Fibiger, jakub Garus i Katarzyna Grądalska. Wszystkim finalistom gratulujemy!