Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Młodzieży w Warszawie

Delegacja naszej Wspólnoty szkolnej wzięła udział w Inauguracji Roku Szkolnego 2012/13 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Nauczyciele uczestniczyli w IX Forum Dyskusyjnym. Pan Marek Michalak (Rzecznik Praw Dziecka) i pani Dorota Zawadzka (Superniania) pomagali nam odpowiedzieć sobie na pytanie: „Wychowywać … ale jak?”.

Przypomnieliśmy sobie cenne wskazówki szacownych wychowawców młodzieży, słuchaliśmy pełnych humoru i mądrości opowieści obu prelegentów i ciągle myśleliśmy …ale jak???

W tym samym czasie uczniowie wszystkich wspólnot pijarskich brali udział w przygotowanych dla nich zajęciach integracyjnych.

Najważniejszą częścią spotkania była Msza Święta, w czasie której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo w roku szkolnym 2012/13. Mszy  przewodniczył ks. Adam Kostrzewa - Przewodniczący Rady Szkół Katolickich w Polsce, kazanie wygłosił Asystent Prowincjalny ds. Pedagogiki o. Edward Kryściak.

Po Mszy Świętej i wspólnym posiłku, z żalem spoglądając na rozpoczynający się Festyn Rodzinny, pożegnaliśmy przyjaciół i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.