Sebastian Romaniak w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Sebastian Romaniak, uczeń kl 1c wziął, w dniach 4-5 czerwca wziął udział w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Niepokalanowie.

W ostatecznych eliminacjach w Niepokalanowie spotkało się 118 finalistów – przedstawicieli każdej diecezji, wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników z całej Polski. Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści oraz część ustna. Do decydującego etapu  awansowało 7 uczestników, którym najlepiej powiodło się w teście. Naszemu uczniowi udało się zdobyć tytuł  Finalisty.

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy i ich opiekunowie wzięli udział w nabożeństwie Bożego Słowa oraz mieli okazję uczestniczyć w koncercie zespołu „Wyzwoleni z niewoli”. Szczególny wymiar miała tegoroczna modlitwa wieczorna „młodych biblistów” w Niepokalanowie. W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się na placu przed bazyliką NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, gdzie w łączności z Jasną Górą powierzyli się matczynej opiece Maryi. W drugim dniu finału, od rana, finaliści  mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, wzięli udział w Eucharystii, którą w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask sprawował bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Po południu siedmioro wyłonionych laureatów przystąpiło do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium.

Zakres pytań do XXIII edycji OKWB będzie obejował Księgę Wyjściw i List św. Pawła do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć. Już teraz zachęcamy uczniów do lektry tekstów i wystartowania  w kolejnej edycji konkursu.