Wieczór artystów

Czerwcowe spotkania ze sztuką mają już w szkole wieloletnią tradycję. Jest to okazja do zaprezentowania zainteresowań twórczych naszych uczniów. Program Wieczoru Artystycznego jest bogaty, a jego dominantę stanowi Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Nie inaczej było też w tym roku. We wtorek 12 czerwca spotkaliśmy się w holu Szkoły, by celebrować święto sztuki.

W tym roku program Wieczoru przedstawiał się następująco:
• Prezentacja działalności kółek i warsztatów szkolnych (architektonicznych, muzealnych, dziennikarskich).

•    Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut:
                          prezentacja i występy nominowanych artystów
                          rozdanie nagród
                          plebiscyt publiczności

W tym roku główne nagrody zdobyli: Paweł Niedźwiedź z klasy 1d (laureat w kategorii: sztuki plastyczne), Michał Marciniec z klasy 2e (kategoria: literatura) i Aleksandra Kącka  z klasy 1a (kategoria: muzyka). Wyróżnienia otrzymały: Aleksndra Dziadzio 1d (plastyka) i Zuzanna Cyunel 2f (literatura). Swoją nagrodę przyznała także publiczność. Wybór okazał się zgodny z werdyktem jury. Aleksandra Kącka podbiła serca publiczności wykonaniem piosenki "Miłość ci wszystko wybaczy" z repertuaru Hanki Ordonówny.

• Występ chóru szkolnego pod batutą p. Ryszarda Źróbka.
• Fragmenty sztuki "Bądźmy poważni na serio" Oscara Wilde'a w wykonaniu uczestników  warsztatów teatralnych działających pod opieką p. Wojciecha Mohorta-Kopaczyńskiego.

Uroczystość poprowadził p. prof. Przemysław Rojek.