Na ratunek

W poniedziałek  18 czerwca na terenie szkolnego parku  odbyły się po raz jedenasty Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej   im. Jakuba Ciołka.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji śp. Jakuba – ucznia, który zginął tragicznie w górach.
Organizatorzy, jak co roku, zaprosili do wspólnej zabawy uczniów klas I, IV, VII Szkoły Podstawowej, II, III Gimnazjum oraz uczniów klas I, II Liceum.

Drużyny zdobywały punkty na 12 stanowiskach, gdzie miały okazję wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktycznymi umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy.

Dla młodszych uczniów SP został przygotowany pokaz Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję, przymierzyć mundury, zobaczyć obsługę sprzętu pożarniczego. Każdy mógł wcielić się w rolę małego strażaka. Dzieci rozwiązywały także zadania dostosowane do ich wieku i umiejętności.

Starsi uczniowie uczestniczyli w pokazie  pomocy przedmedycznej, przeprowadzonym przez młodzież licealną. Obejmował on sytuacje z życia codziennego (zawał, oparzenie, omdlenie).

Turniej był świetną okazją do integracji obu szkół, a cała impreza zakończyła się przy wspólnym grillu.

Wyniki zawodów:
I miejsce 1e