Sapere auso

„Sapere auso” jest najwyższą nagrodą, przyznawaną przez Dyrektora Liceum  za zgodą Rady Pedagogicznej, jaką może zostać wyróżniony uczeń klasy trzeciej Liceum Pijarów na zakończenie nauki w Szkole.

Wyróżnienie to może otrzymać uczeń, który uczęszczał do Liceum przez cały cykl nauki w szkole średniej, swoją postawą i zachowaniem wyróżniał się na tle uczniów, osiągając  sukcesy w konkursach i olimpiadach, a także uczestnicząc w życiu religijnym i w różnych formach działań społecznych w Szkole oraz poza nią.

Nagroda „Sapere auso” ma przede wszystkim wymiar duchowy, wyraża szacunek oraz uznanie Liceum Pijarów dla ucznia. Jej zewnętrznym znakiem są dyplom i medal, którymi uhonorowani zostali:

1. Maciej Wilamowski 1991
  2. Przemysław Bednarz, Mateusz Pindelski 1994
  3. Elżbieta Machaj 1995
  4. Katarzyna Włodkowska i Mateusz Antoniuk 1999
  5. Marcin Wojnarski 2000
  6. Zbigniew Pianowski 2001
  7. Joanna Truty 2007
  8. Marta Witoń 2008

Z radością informujemy, że w  minionym roku szkolnym do grona wyróżnionych dołączył Krzysztof Gajkowski –Wójcik.