Konkurs recenzencki

Uruchomiliśmy blog recenzencki.  Zapraszamy do lektury i nadsyłania konkursowych tekstów.  Szczegóły poniżej.

Drodzy Uczennice i Uczniowie L.O. Zakonu Pijarów!

Organizujemy konkurs recenzencki dla naszych czytelników.

Po wybraniu interesującej Was książki z bibliotecznych zbiorów (literatury pięknej lub popularnonaukowej) i jej przeczytaniu, możecie napisać recenzję, która opublikowana zostanie na blogu bibliotecznym.

Sugerujemy nowości wydawnicze  dostępne w Kąciku Recenzenta, ale nie jest to obowiązkowe.

Na Konkurs można przesyłać także recenzje filmowe i teatralne.

Uczestnicy Konkursu mogą przysłać dowolną liczbę recenzji.

Nadesłane prace ocenią wcześniej Poloniści, aby uniknąć ewentualnych potknięć stylistycznych:)

W czerwcu opublikowane recenzje oceni Jury Konkursowe. Oceniana będzie merytoryczna

i stylistyczna wartość prac oraz aktywność recenzencka uczestnika Konkursu.

Przewidujemy także głosowanie czytelników bloga.

Najwyżej ocenieni Recenzenci otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe, a ich klasa otrzyma dodatkowe punkty w Konkursie Konarskiego.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Jeśli się postaracie i wykażecie wyjątkowym zaangażowaniem, jest szansa wypłynięcia na szersze wody: czeka na Was współpraca z wydawnictwami. Gorąco zachęcamy do podjęcia wyzwania!

Prace można wysyłać na adres: biblioteka.pijarow@gmail.com lub oddawać bezpośrednio Polonistom (forma wydruku lub wersja elektroniczna).

Nasz konkursowy blog: "Moim zdaniem...Konkurs recenzencki" (https://konkursrecenzencki.blogspot.com/). Zakładka dostępna ze strony Liceum i Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą Biblioteką Szkolną!