Pamięć i modlitwa

W dniu 31 października 2018 roku odbyła się pielgrzymka na groby osób związanych z naszymi szkołami. Na cmentarze udała się delegacja młodzieży z Liceum i Szkoły Podstawowej, aby zapalić znicze i pomodlić się za dusze zmarłych.

W delegacji uczestniczyły samorządy obu szkół i przedstawiciele klas. W wyjeździe uczestniczyli również członkowie Bractwa Szkół Pobożnych z Krakowa. Odwiedziliśmy 3 Cmentarze: Rakowicki, na Pasterniku w Bronowicach i Batowicki. Modliliśmy się na grobach Ojców Pijarów ( w tym nauczycieli i wychowańców z Liceum), siostry Małgorzaty Słomiany (pijarki, nauczycielki matematyki i wychowawczyni w Gimnazjum Ojców Pijarów), prof. Włodzimierza Kękusia ( nauczyciela wf i wychowawcy w Liceum), prof. Krystyny Płachty ( nauczycielki języka angielskiego i wychowawczyni w liceum i gimnazjum) oraz Weroniki Pihut (absolwentki Liceum). Na grobach modliliśmy się nie tylko za dusze zmarłych tam pochowanych, ale również za dusze wszystkich zmarłych związanych z Naszymi szkołami tj.  nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów. Modlitwie przewodniczyli o. Tomasz Abramowicz, duszpasterz Liceum i o. Józef Tarnawski, członek Bractwa. Po raz kolejny udało nam się podtrzymać tę piękną tradycję szkoły. Za udział w pielgrzymce i za modlitwę za dusze naszych zmarłych  serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
Janusz Podwika