Pomocnicy św. Mikołaja

15 listopada do Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego trafiło 39 listów napisanych przez podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci lub ich rodziców. Próśb było wiele, bo potrzeby są ogromne: od pampersów, chusteczek nawilżających, kaszek dla dzieci - po upragnione zabawki, sprzęt do terapii, czy chodziki. Na szczęście, jak co roku, mogliśmy liczyć na pomoc wielu osób

- uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów i ich rodziców;

- nauczycieli Zespołu Szkół Zakonu Pijarów;

- duchownych Zespołu Szkół Zakonu Pijarów;

- pracowników i wolontariuszy Fundacji ;

- techników elektro radiologów i pielęgniarek pracujących na oddziale klinicznym kardiologii interwencyjnej Szpitala Uniwersyteckiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dzięki nim Fundacji udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a nawet przekazać osobny dar dla samego hospicjum.

To nie był jednak koniec akcji.  8 grudnia, bowiem, wolontariusze Fundacji ( uczniowie Liceum) pod opieką Beaty Nosek udali się do Kampusu Wielickiego na spotkanie świąteczne podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Najpierw wzięli udział w części artystycznej wydarzenia, przyglądając się występom teatralnym oraz muzycznym. Następnie do dzieci przyszedł św. Mikołaj, który rozdawał prezenty m.in. te przygotowane przez Fundację. Na twarzach zarówno podopiecznych hospicjum jak i ich rodzin widać było niezwykłą radość i wzruszenie. Niestety, ze względów zdrowotnych, nie wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu, dlatego też św. Mikołaj wraz z prezentami uda się do ich domów w późniejszym terminie.

Po tych wydarzeniach wykazać się mogli wolontariusze Fundacji, którzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. Największą popularnością cieszyły się zwierzątka wykonane z balonów, malowanie twarzy oraz malowanie pierniczków. Czasem jednak najważniejsza okazała się sama rozmowa czy to z dzieckiem czy z jego rodzicami, pogłaskanie kogoś po ręce czy po prostu zwykły uśmiech. Dla wolontariuszy były to niezwykle przejmujące chwilę, pokazujące, że czasem nie potrzeba naprawdę wiele, aby pomóc drugiej osobie.

Fundacja pragnie podziękować w imieniu własnym oraz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci wszystkim darczyńcom za ich wielkie serce i dary, który  przekazali, ponieważ dzięki nim mogliśmy ofiarować choć trochę radości i wsparcia osobom chorym i ich rodzinom.