Spotkanie Wigilijne dla Starszych i Samotnych

12.12.2018 roku w naszym Liceum odbyło się Spotkanie Wigilijne dla Osób Starszych i Samotnych, w którym uczestniczyło 80 osób.
Uczestnicy spotkania zostali wprowadzeni w świąteczną atmosferę poprzez odpowiedni wystrój holu przygotowany przez nauczycieli, oraz przedstawienie, które przygotowali uczniowie Liceum. Następnie, zgodnie z tradycją, ojciec Edward Kryściak rozpoczął wigilijną wieczerzę. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy. Spotkanie uświetnił koncert kolęd, które zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów. Nie mogło również zabraknąć wspólnych rozmów seniorów i młodzieży, które stały się już tradycją tego typu inicjatyw w Naszej szkole. Na koniec spotkania seniorzy otrzymali prezenty od świętego Mikołaja, które miejmy nadzieje pomogą im w przygotowaniu się do nadciągających Świąt Bożego Narodzenia.

Organizacja spotkania spoczęła jak co roku na uczniach i nauczycielach Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie oraz Fundacji Oświatowej im.ks. Stanisława Konarskiego.

Beata Nosek