Obóz narciarski w Austrii

Tradycyjny zimowy obóz narciarski odbył się w dniach 12-19 stycznia. Wzięło w nim  udział 13 uczniów (silna grupa z klas 1-3).  Obóz był bardzo udany: dopisała pogoda, kondycja i humory.

Opiekunami byli: p. Krystyna Ungeheuer, p. Janusz Biel oraz p. Alma Biel.

Późnym piątkowym wieczorem 11 stycznia 2019 roku, zaraz po rozpoczęciu ferii zimowych, nasza 13 osobowa ekipa wraz z opiekunami i nauczycielami wychowania fizycznego wyruszyła na obóz narciarski do Bad Kleinkirchheim. Austria przywitała nas słoneczną pogodą i niesamowitymi widokami na alpejskie szczyty.

190 kilometrów bardzo dobrze przygotowanych, szerokich stoków, mała ilość narciarzy na trasie, pyszne jedzenie (Keiserschmarren i Kartoffelsalat), kameralna, swobodna atmosfera oraz bardzo komfortowe warunki hotelowe to tylko niektóre z zalet szkolnego obozu narciarskiego. Każdy miłośnik sportów zimowych  miał okazję do szlifowania swoich umiejętności narciarskich pod okiem naszych instruktorów. Jeździliśmy w kilkuosobowych grupkach po stokach o różnym stopniu trudności, spędzając niezapomniane chwile w gronie znajomych. Po tygodniu białego szaleństwa, w sobotę, późnym wieczorem wróciliśmy wszyscy do Krakowa cali i zdrowi, żałując, że następny obóz dopiero za rok.

Maria Misiaczek 1c