Studentka UJ z klasy 3d!

Z dumą informujemy, że wśród uczniów 3d jest uczennica, która jest już szczęśliwą posiadaczką indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Anna Grabowska samodzielnie przygotowała się do konkursu wiedzy o UJ i fenomenalnie poradziła sobie z trudnymi pytaniami o historię i współczesność najstarszej uczelni wyższej w Polsce. Tak Ania opowiada o swoim niezwykłym doświadczeniu i wielkim sukcesie:

O Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim dowiedziałam się na początku października i od razu wiedziałam, że muszę spróbować! Jeszcze przed ogłoszeniem listy lektur zaczęłam odwiedzać Jagiellońską bibliotekę i wypożyczać potrzebne książki. Okres od października do końca grudnia był  czasem intensywnych przygotowań, czytania wielu artykułów z czasopisma ,,Alma Mater” oraz wielu książek przedstawiających całą historię Uniwersytetu Jagiellońskiego. 8 stycznia odbył się pierwszy etap, który składał się ze 100 zamkniętych pytań i jednego otwartego. Pytania dotyczyły byłych profesorów Uniwersytetu, historii katedr i wydziałów. Wyniki mile mnie zaskoczyły, bo udało mi się dostać do drugiego etapu. Na przygotowania do niego miałam tylko miesiąc. Wszędzie zabierałam ze sobą notatki i w każdej wolnej chwili dopisywałam kolejne daty i nazwiska. 18 marca nadszedł wyczekiwany dzień, o godzinie 11 zaczął się konkurs rozpoczętny uroczystą mową Przewodniczącej Kapituły. Po napisaniu konkursu wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki, następnie wybieraliśmy wymarzone kierunki studiów, a nastepnego dnia, we wtorek uczestniczyłam już w uroczystej gali rozdania indeksów jako nagrody w 23 edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Przygotowania do konkursu nauczyły mnie bardzo dużo i pozwoliły spełnić marzenie, jakim było dostanie się na kierunek zarządzanie kulturą i mediami właśnie na Uniwersytecie Jagiellońskim!