Obóz matematyczny

W dniach 05-08.06.2019 organizowany był obóz matematyczny pod okiem matematyków naszego Liceum oraz p. prof. Andrzeja Bieleckiego. W wyjedzie uczestniczyło kilkunastu uczniów z klas pierwszej i drugiej. W czasie obozu młodzi pogromcy zadań codziennie wraz z p.prof. A.Bieleckim i p.K.Kasprzykiem podejmowali się trudu, ale też i przyjemności rozwiązywania kolejnych problemów logicznych, arytmetycznych jak i geometrycznych oraz algebraicznych.

W towarzystwie bogactw przyrody Gorców uczniowie spędzali swój czas wolny w Koninkach na świeżym powietrzu, grając w piłkę, tenisa stołowego, a niektórzy relaksowali się grając w szachy. Jednym z najciekawszych (i najdłuższych) wydarzeń była partia jednego z uczestników, Jana Pieniążka, z p. prof. Andrzejem Bieleckim. Jednym  zdaniem, obóz matematyczny był świetny i szczerze polecamy wybrać się nań w przyszłym roku!

Andrzej Kmiecik 1c