Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Ponieważ nieładnie jest się oszukiwać, więc powiedzmy sobie jasno: po klasyfikacji końcoworocznej zapał uczniów do odwiedzania szkoły raczej nie wzrasta, a może nawet odrobinę spada. Tym bardziej cieszy, że organizowany już dwunasty raz w naszym Liceum tuż przed wakacjami Turniej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka cieszy się - uwzględniając wszelkie zdroworozsądkowe proporcje - taką popularnością i tak niekłamanym entuzjazmem.
Rywalizacja zespołów ratowniczych rozgrywała się w szkolnym parku. Startowało 11 reprezentacji klas Liceum Pijarów oraz  12 klas Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów.
Zawodnicy pod czujnym okiem  sędziów musieli wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Walczono również w konkurencjach sprawnościowych. Suma punktów zdobyta przez drużyny we wszystkich dziedzinach zadecydowała o końcowej klasyfikacji.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
1 miejsce- klasa 2e
2 miejsce - klasa 1b
3 miejsce - klasa 1d
Poniedziałkowe przedpołudnie zakończył się wspólnym grillowaniem.

Małgorzata Dziedzic