Obóz integracyjny 2019

Odbywający się rokrocznie wyjazd dla nowo przyjętych uczniów naszego Liceum zwany oficjalnie rekolekcjowakacjami a potocznie integrą był w tym roku wyjątkowy.W praktyce były to dwa obozy, jeden dla absolwentów szkół podstawowych, drugi dla absolwentów gimnazjów. W każdym z nich wzięło udział około stu osób. Obie integry odbyły się równolegle w dniach 24-29 sierpnia w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego.

Tylko nieliczne punkty programu były wspólne, takie jak np. Msza św. w Łapszach Niżnych dnia 25 sierpnia w Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza pod przewodnictwem nowego dyrektora, o. Sławomira Dziadkiewicza.  W wyjeździe wzięli udział także duszpasterze, wychowawcy i animatorzy, którymi byli  uczniowie oraz absolwenci naszego Liceum. Ekipa 18 animatorów   miała niełatwe zadanie.  Niemniej duszpasterze i wychowawcy, biorąc pod uwagę  atmosferę w gronie animatorów, stopień zaangażowania i kreatywność, zgodnie przyznali, że wspaniale wypełnili swoje zadania. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, a jako Wspólnota  Szkolna możemy być z nich dumni.

Uczestnicy integry tradycyjnie mieli wiele okazji do  poznania się, modlitwy i zabawy oraz do spotkań z wychowawcami.  Od animatorów mogli również dowiedzieć się wielu rzeczy na temat szkoły „od kuchni” oraz  porozmawiać na tematy wiary. Nie zabrakło wyjścia w góry oraz relaksu w ciepłych basenach termalnych.