Inauguracja roku szkolnego i Forum edukacyjne w Warszawie

W niedzielę 8 września delegacja nauczycieli i uczniów szkół pijarskich z Krakowa wzięła udział w  16 edycji Inauguracji roku szkolnego 2019/2020 i Forum edukacyjnego w Warszawie na Siekierkach. Tegoroczne Forum było poświęcone innowacjom pedagogicznym, a gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, Asystent Generalny Zakonu Pijarów na Okręg Europy. W ramach tego wydarzenia nauczyciele z różnych placówek oświatowych w Polsce mieli również możliwość wymiany przykładów innowacyjnych rozwiązań w pracy z dziećmi i młodzieżą, takich, jak np.: tutoring czy mediacje rówieśnicze. Uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zwiedzić  nowo otwarty budynek Szkoły Podstawowej.