Z wizytą w Barcelonie

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła miała okazję wziąć udział w wymianie ze szkołą pijarską w Barcelonie - Escola Pia Balmes. Jedenaścioro naszych uczniów z klas pierwszych, pod opieką Ojca Dyrektora Sławomira Dziadkiewicza i pani Anny Lawand, wybrało się do Barcelony 12 października. Na lotnisku przywitały nas rodziny naszych katalońskich kolegów i koleżanek, którzy zabrali nas do swoich domów. W weekend wybraliśmy się z nimi do wesołego miasteczka na wzgórzu Tibidabo, natomiast od poniedziałku braliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez szkołę. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w Barcelonie, wśród nich zanalazły się: Sagrada Familia, Szpital de Sant Pau, spacer ulicą La Rambla, Muzeum Nauki oraz Morskie. Organizatorzy zabrali nas również na krótką wycieczkę statkiem. We środę spędziliśmy czas na plaży, gdzie odbył się dzień sportu i mieliśmy okazję spędzić miło czas na zabawach sportowych. Nasi uczniowie i ich katalońscy koledzy bardzo się zaprzyjaźnili, co było  widać po smutnych twarzach i łzach na lotnisku 19 października, kiedy trzeba było się pożegnać. Już z niecierpliwością czekamy na ich wizytę pod koniec marca!