Klub Wypiańskiego

Ten rok szkolny dla wielu uczniów naszego Liceum będzie na pewno kojarzył się z teatrem, Juliuszem Słowackim, Stanisławem Wyspiańskim i Franzem Kafką. Wszystko to za sprawą zaangażowania w Klub Wyspiańskiego- projekt Teatru Słowackiego dla uczniów najlepszych krakowskich liceów. Opiekę nad tym artystycznym przedsięwzięciem w naszej Szkole sprawuje p. Karolina Knapik-Bieniek.

Projekt składa się z kilku ciekawych propozycji. W ramach Klubu zaplanowano specjalne pokazy znajdujących się w repertuarze teatru spektakli, nawiązujących do twórczości Wyspiańskiego.

14 listopada wybieramy się więc na „nowego „Hamleta”. Lista chętnych na wyjście jest już zapełniona, ale wkrótce otrzymacie propozycje kolejnych spektakli, na które udamy się do Teatru Słowackiego.

Warsztaty (w oparciu o powieść „Proces” Franza Kafki w nowym tłumaczeniu Jakuba Ekiera) to propozycja dla tych, którzy chcą doświadczyć twórczej pracy z tekstem. Odbyliśmy już zajęcia filozoficzno-interpretacyjne z p. Piotrem Augustyniakiem, a także warsztaty literacko-dramaturgiczne z p. Jakubem Roszkowskim. Przed nami jeszcze warsztaty aktorsko-improwizacyjne.

Nasi uczniowie biorą też udział w pogłębionych warsztatach teatralnych, które w środy po lekcjach w sali 106 prowadzi aktor Teatru Słowackiego- p. Grzegorz Łukawski.

Zachęcamy gorąco do śledzenia ogłoszeń związanych z wyjściami na spektakle- znajdziecie je w wiadomościach na portalu Librus lub na drzwiach sali 53.