Wyjazd na groby zmarłych nauczycieli i absolwentów

W dniu 31 października 2019 roku reprezentanci klas naszego Liceum wraz z Panią Anną Hawleną-Drożdżak i Panem Januszem Podwiką oraz Ojcem Józefem Tarnawskim wybrali się na krakowskie cmentarze, by modlitwą i zapaleniem symbolicznego światła uczcić pamięć zmarłych, którzy związani byli z naszą Szkołą.
Na Cmentarzu na Pasterniku w Bronowicach wspominaliśmy prof. Krystynę Płachtę, później udaliśmy się na Cmentarz w Batowicach na grób absolwentki naszej Szkoły - Weroniki Pihut. Następnie na Cmentarzu Rakowickim modliliśmy się nad grobem Ojców Pijarów, Siostry Pijarki Małgorzaty Słomianej i  prof. Włodzimierza Kękusia.
Wyjazd ten wpisany jest w coroczną tradycję naszej Szkoły. Jest to wspomnienie, oddanie hołdu i pamięci tym, którzy już od nas odeszli. Był to dla nas czas modlitwy, zadumy i refleksji nad przemijaniem.

Wiktoria Studzińska