Spotkanie Wigilijne dla Starszych i Samotnych

W ostatnią środę odbyło się w Liceum Spotkanie Wigilijne dla Starszych i Samotnych, w którym uczestniczyło osiemdziesiąt zaproszonych gości. Spotkanie przygotowane zostało przez uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Liceum Zakonu Pijarów oraz Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

W świąteczną atmosferę wprowadził zgromadzonych piękny śpiew kolęd. Następnie Ojciec Dyrektor rozpoczął wigilię, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej kolacji. Nie zabrakło miłych rozmów z seniorami, pojawił się też Święty Mikołaj z małym poczęstunkiem. Spotkanie uświetnił  Zespół Muzyczny LOZP, który przewodniczył śpiewaniu kolęd.

Gdy nasi goście z prezentami rozchodzili się już do domów, na ich twarzach malował się szeroki uśmiech.
Mamy nadzieję, że spotkamy się znów razem w przyszłym roku.

Urszula Zygmunt, kl. 1A