Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

Animatorzy pijarscy przygotowali dla młodzieży grę terenową z ciekawymi konkurencjami. Tworzenie nietypowej reklamy, śpiewania przepisu, kalambury, zbijanie kubków to tylko niektóre z nich. W losowo wybranych grupach młodzież zdobywała kolejne stanowiska z zadaniami. Po zakończeniu tej części młodzież miała okazję wykazać się wiedzą na temat Świętego Józefa Kalasancjusza w formie popularnej gry Kahoot, a następnie w zespołach klasowych udali się na poczęstunek i rozmowy z wychowawcami. Na zakończenie odbyło się czuwanie modlitewne dla wszystkich chętnych uczniów. W modlitwę wprowadził nas fragment Ewangelii o pierwszym spotkaniu Jezusa z uczniami na brzegu jeziora oraz świadectwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi zakończyła ten dzień. Również dla uczniów naszego liceum było to pierwsze takie spotkanie z Jezusem w nowym roku szkolnym. Padło na nim wezwanie “Pójdźcie za Mną”. Więc nie może być ono ostatnie.