Obchody Święta Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy  94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji w miniony piątek odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia. Obchody Święta zainaugurowało wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

W dalszej części uroczystości mogliśmy posłuchać ciekawego wystąpienia p. Ryszarda Źróbka  na temat  historii Mazurka Dąbrowskiego oraz krótkiego koncertu  chóru szkolnego. Zaproszony Gość,  pan Jan Znamiec -dowódca Szwadronu Niepołomice VIII Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego przedstawił prezentację pt. „Święto Niepodległości kiedyś i dziś... Czym dla mnie jest Święto Niepodległości?". Szkolna akademia stała się też okazją  do otwarcia wystawy poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Wystawę, przygotowaną przez ks. Edwarda Kryściaka, można oglądać w holu Szkoły. Jej uzupełnieniem będzie, zaplanowany na 23 listopada, pokaz filmów o tematyce katyńskiej.

Całość obchodów zorganizował p. prof. Janusz Podwika.