Powitanie roku szkolnego 2021/2022

Powitanie roku szkolnego 2021/2022


Pierwszy dzień września zwykło się nazywać dniem pierwszego dzwonka. Tymczasem w Liceum Pijarów jest to zawsze dzień przede wszystkim wielkich pytań i dobrych życzeń. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, podczas której przypomnieliśmy sobie, że jesteśmy wspólnotą. Pytanie, które w homilii skierował do każdego członka tej wspólnoty o. Jacek Wolan: "A Ty czego szukasz?" z pewnością dla wielu będzie wstępem do egzystencjalnych przemyśleń, a w efekcie pomoże odnaleźć cel i sens życia. Czas edukacji w ludzkim życiu może być piękny i owocny w zasadzie tylko wtedy, kiedy jest się nastawionym na poszukiwania tego celu. Szukajcie i znajdźcie!

Życzenia dobrego roku szkolnego złożył uczniom także Ojciec Dyrektor Sławomir Dziadkiewicz, który przedstawił wspólnocie szkolnej nowych nauczycieli i nowego wicedyrektora Szkoły- o. Adama Langhamera, który swoją pracą będzie wspierał dotychczasową Dyrekcję.
Oczywiście uroczystości odbyły się w reżimie sanitarnym, który jest wyjątkowo trudny, gdy chce się wyściskać przyjaciół, których nie widziało się dwa miesiące. Uśmiechnięte oczy zdradzały, że- co by nie mówić o przewadze wakacji nad rokiem szkolnym- w gruncie rzeczy tęskniliśmy za szkołą.
Koniec wakacji to początek kolejnej wyjątkowej przygody, więc może będzie tak, jak podczas Mszy Świętej przewidział o. Tomasz Abramowicz: "To będzie najlepszy rok w Waszym życiu".  
Powodzenia!