Obóz naukowy - nagroda dla najlepszych uczniów Szkoły

Obóz naukowy - nagroda dla najlepszych uczniów Szkoły

Tradycją stał się obóz naukowy, na który  Szkoła na początku roku szkolnego zaprasza 20 najlepszych uczniów tzn. tych, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Opiekunkami w tym roku były: pani prof. Marta Grębosz i pani prof. Agnieszka Łękawa. Jak było? Najlepsze informacje u źródła:)

Dnia 6.09.2021 wyjechaliśmy na obóz naukowy do Gdyni, Gdańska i na Hel. Była to niezapomniana wycieczka, o czym za chwilę sami się przekonacie!

06.09.2021

Pierwszego dnia obozu naukowego zwiedzaliśmy modernistyczną Gdynię szlakiem monumentalnych kamienic (ze wspaniałym modernistycznym przewodnikiem), które powinien zobaczyć każdy odwiedzający to piękne miasto. Następnie pojechaliśmy do Gdańska, gdzie spędziliśmy kolejne 2 dni.


07.09.2021

Dzień drugi wycieczki. Z samego rana wybraliśmy się na spacer po malowniczym parku w Oliwie oraz wysłuchaliśmy koncertu granego na organach w katedrze (mają aż 7879 piszczałek!). Następnie pojechaliśmy komunikacją miejską do gdańskiego śródmieścia. Tam zaczęliśmy grę miejską, która polegała na znajdowaniu przeróżnych zabytków i wykonywaniu pod nimi zadań. Po skończonej zabawie udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej.


08.09.2021

Tego dnia czekało na nas zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności oraz spacer po stoczni. Po południu pojechaliśmy na Hel. Wieczorem całą grupą poszliśmy nad morze i integrowaliśmy się przy rozmowie o Top Model i meczu Polska-Anglia.


09.09.2021

Czwarty dzień obozu rozpoczęliśmy od topienia się w fokarium (sprawdzaliśmy spadek tętna ssaków podczas nurkowania) oraz oglądania karmienia fok i krótkiej prezentacji Morza Bałtyckiego. Później udaliśmy się na malowniczy rejs po helskim wybrzeżu. Rejs był wspaniałą okazją do zrobienia świetnej sesji zdjęciowej na tle morskiego krajobrazu. Ten dzień przypieczętowaliśmy 13 km spacerem po piaszczystej plaży. Wieczorem nastąpiło uroczyste zakończenie obozu z ciastem i belgijką razem z grupą z Elbląga.


10.09.2021

Ostatni dzień zaczęliśmy od sekcji śledzia oraz wykrywania mikroplastiku w kosmetykach. Wszystko to działo się w Domu Morświna. Następnie przeszliśmy na plażę w celu łowienia ryb w woderach. W drodze powrotnej do Krakowa mogliśmy się poczuć jak w filmie akcji, ponieważ ścigaliśmy się z czasem w celu zdążenia na pendolino. A już prawie zostaliśmy nad morzem!...

Podsumowując, na wyjeździe poznaliśmy pełno czarodziejskich miejsc i wartościowych osób, ucząc się przy tym o historii, biologii oraz architekturze w modernistycznej Gdyni.

Martyna Kacprzak i Alicja Brożek