AKCJA CZYTELNICZA W LOZP

AKCJA CZYTELNICZA W LOZP

Drodzy Uczniowie, 

przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji nieco innego kontaktu z książką. 

Chcemy pobudzić Was do aktywności czytelniczej i zachęcić do odkrywania świata poprzez kontakt z książką.  Mamy nadzieję, że przy okazji będziecie się dobrze bawić, a także poznacie siebie z nowych perspektyw.

Oto nasze propozycje:


LIST- KSIĄŻKA DLA NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Nauczyciela zostaw w skrzynce ustawionej w dniach 5-12  X 2021 w holu szkoły list do wybranego nauczyciela, w którym opiszesz książkę, polecając ją temu konkretnemu pedagogowi. Może być to swego rodzaju nawiązanie do omawianych podczas lekcji tematów lub po prostu kwestia intuicji co do upodobań literackich i naukowych Twojego nauczyciela. Twój list nie musi być długi, ale musi zawierać uzasadnienie wyboru książki, które zachęci nauczyciela do przeczytania jej. Zarezerwuj tę książkę dla wybranego nauczyciela w szkolnej bibliotece. Listy należy wrzucać do skrzynki, która pojawi się w holu 5.10.2021.


RECENZJA KSIĄŻEK LITERACKICH I POPULARNONAUKOWYCH

Od 15 października zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do Biblioteki Szkolnej, wybierać właściwe dla swych zainteresowań książki i w terminie dwutygodniowym przesyłać swoim polonistom recenzje (w formie plików).


SLAVEEFACE 

SLAVEEFACE to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie tego twórczego działania powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Celem konkursu jest wykonanie tego typu fotografii własnej osoby z książką wypożyczoną w szkolnej bibliotece. Zdjęcie może być zrobione przez osoby trzecie, ale musi prezentować uczestnika konkursu. Do pracy należy dołączyć krótki i intrygujący opis (5 zdań) wybranej do zdjęcia książki. Wszystko w formie pliku należy przesłać swojemu poloniście. Akcja trwa przez cały rok szkolny począwszy od 15.10; prace będą pojawiać się na stronie internetowej.


INSPIRUJĄCE LEKTURY SZKOLNE

Konkurs na napisanie utworu literackiego/pracy plastycznej inspirowanych przeczytaną lekturą szkolną. Prace w formie elektronicznej należy kierować do swoich polonistów.


ZAPOMNIANE KSIĄŻKI

Konkurs na okładki „zapomnianych” książek.

Biblioteka wytypuje książki „zapomniane”, dawno nieczytane, a uczniowie po lekturze będą mogli zaprojektować własne okładki do nich. Więcej informacji w szkolnej Bibliotece.


RADIOWA REKOMENDACJA KSIĄŻKI

Konkurs  „radiowy”: nagrywanie plików dźwiękowych z trzy- , czterominutową rekomendacją książki). Pliki dźwiękowe przez cały rok można kierować do polonistów.


ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W POWYŻSZYCH AKCJACH. LITERATURA TO ŻYCIE!

                                                                                                Zespół Polonistów