Ilona - w elitarnym gronie stypendystów

Ilona Podlecka - uczennica klasy 3a - została przyjęta do grona stypendystów poznawczych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2012/2013. O przyjęcie ubiegało się ponad 1500  osób, a udało się to jedynie 54. Tym bardziej cieszymy się wyróżnieniem Ilony (jedynej stypendystki z Krakowa) i serdecznie gratulujemy.

Ilona wraz z nauczycielem - p. Moniką Kucałą -  wzięła udział w ogólnopolskim spotkaniu nowych stypednystów, które miało miejsce w Warszawie w dniach 17-20 listopada 2012. Było okazją do lepszego poznania innych stypendystów, ich pasji i zainteresowań. Kulminacyjnym punktem spotkania była uroczystość wręczenia nominacji w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W niezwykle ciekawym i bogatym programie spotkania znalazły się wykłady prowadzone przez pracowników naukowych uczelni warszawskich,  zwiedzanie Muzeum Narodowego, Zamku Królewskiego, Centrum Nauki Kopernik, spacer Traktem Królewskim oraz, oczywiście, wizyta w  teatrze. Goście Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci mogli wTeatrze Narodowym obejrzeć dramat  "Aktor" bądź udać się do Teatru Wielkiego, na deskach którego odbyła się premiera baletu "Echa czasu".

Spotkanie inauguracyjne przyniosło wiele ciekawych doświadczeń i przeżyć, które są dla Ilony zapowiedzią niezwykłego, bo obfitującego w wydarzenia naukowe, roku!