Ukraino - pamiętamy!

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, Szanowni Państwo,

do ostatniej chwili modliliśmy się o zachowanie pokoju na Ukrainie. Cały czas mamy nadzieję, że niegodziwe i zbrodnicze zachowania w końcu ustaną. Nadchodzące wiadomości niepokoją nas również dlatego, iż polscy pijarzy posługują na Ukrainie. Stąd też ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o desancie rosyjskim w okolicy Odessy, gdzie w pijarskiej parafii w Oczakowie posługuje nasz współbrat. W drugiej naszej parafii w Złoczowie, w obwodzie lwowskim, pijarzy rozpoczęli w kościele adorację Najświętszego Sakramentu i posługują w konfesjonale.

Prosimy, abyście wraz z całymi rodzinami ofiarowali swoją modlitwę w intencji o pokój. Również we wspólnocie szkolnej modlimy się z dziećmi i młodzieżą.

2 marca 2022 r w Środę Popielcową podczas sprawowanej Eucharystii będziemy wraz z uczniami modlili się o przywrócenie pokoju.

Ojcowie Pijarzy