II Pijarskie Spotkanie Edukacyjne

W dniach 25 i 26 lutego 2022 roku odbyło się II Pijarskie Spotkanie Edukacyjne. W poznańskim Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza spotkali się nauczyciele naszych szkół z całej Polski, by dzielić się doświadczeniem oraz umiejętnościami z zakresu pedagogiki i dydaktyki.

Wydarzenie zorganizował Sekretariat do Spraw Edukacji i Innowacji Pedagogicznych, którym kieruje ojciec dyrektor Sławomir Dziadkiewicz.

Krakowskie szkoły reprezentowały dwadzieścia trzy osoby. Trójka nauczycieli naszego liceum przeprowadziła zajęcia warsztatowe: z fizyki – Jadwiga Bendo (Matura 2023 z fizyki – nowe typy zadań), z biologii – Marta Grębosz (Konstruowanie zadań z biologii do nowych arkuszy maturalnych od roku 2023) i z dydaktyki – Grażyna Kubic (Metoda IBSE w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych). Pozostali uczestniczyli w warsztatach z historii, wychowania fizycznego, języków obcych, katechezy i pedagogiki. Prelekcjom towarzyszyły ożywione dyskusje będące inspiracją do dalszej pracy w macierzystych szkołach. Była to też wspaniała okazja ponownego spotkania się z zaprzyjaźnionymi pracownikami szkół wspólnotowych. Nad sprawnym przebiegiem dwudniowego spotkania czuwał ojciec Jacek Wolan, a o miłą atmosferę zadbali gospodarze – ojciec dyrektor Jarosław Pabian i pani wicedyrektor Agnieszka Eichner, którym dziękujemy za życzliwe przyjęcie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.