Otwarci, zapraszamy!

Wiosna już w pełni. Za chwilę absolwenci szkół ponadpodstawowych będą zmagać się z  materią egzaminów maturalnych, a jeszcze chwilę później swoje pierwsze ważne egzaminy złożą uczniowie podstawówek. I staną przed trudnym wyborem – jak zaplanować sobie dalszą edukację? Aby ten wybór uczynić im zdecydowanie mniej trudnym (czyli – po prostu – by skłonić ich do podjęcia nauki w naszym Liceum), w piękną sobotę 23 kwietnia zorganizowaliśmy dzień otwarty.

Od rana do wczesnego popołudnia nauczyciele i uczniowie Szkoły dwoili się i troili – oprowadzając, zachęcając, opowiadając, udzielając odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – goście odwiedzali nas tłumnie i albo bardzo się mylimy, albo wyglądali na naprawdę usatysfakcjonowanych tym, co zobaczyli i usłyszeli. Pozostaje mieć nadzieję, że ta imponująca frekwencja przełoży się na rekrutację… A dodatkową radością było to, że korzystając z pretekstu dnia otwartego, odwiedzili nas liczni absolwenci. Bardzo im za to dziękujemy – i liczymy, że ich radosne rozmowy z byłymi nauczycielami będą dodatkowym argumentem, że warto się u nas uczyć i że Liceum Pijarów to coś znacznie więcej niż tylko szkoła!

Filmik przygotowany na tę okazji przez klasę 2b - do obejrzenia TUTAJ!

Prezentacja przygotowana przez klasę 3a - do obejrzenia TUTAJ!