Wyjazd do Londynu

W dniach  23 – 29 maja 2022 roku 50 uczniów naszej szkoły, pod opieką p. prof. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Anny Lawand, wzięło udział w wyjeździe do Londynu zorganizowanym przez biuro AGABA Edu-Tur.  W trakcie pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii mieliśmy okazję zwiedzić znane muzea, takie jak: Muzeum Morskie w Greenwich, Muzeum Historii Naturalnej, Galerię Narodową czy Muzeum Wiktorii i Alberta, po których oprowadzał nas niezmordowany Graham. Oglądaliśmy Londyn zarówno z góry – z wagonika London Eye, jak i  z poziomu rzeki – w trakcie wycieczki katamaranem po Tamizie. Byliśmy też w  Wyndham’s Theatre na przedstawieniu ‘Życie Pi’, które zachwyciło nas holograficznymi efektami.  Zwieńczeniem programu był wyjazd do Brighton i wizyta w Royal Pavilion i Brighton Aquarium oraz spacer po długim na ponad 500 metrów molo. Mieszkając u rozmaitych angielskich rodzin w trakcie całego pobytu mogliśmy podejrzeć i porozmawiać o tym, jak żyją przeciętni, średnio sytuowani londyńczycy.

Violetta Marzec