Wyjazd do Łapsz Niżnych 2022

Wyjazd do Łapsz Niżnych 2022

W słoneczny poranek 11 listopada 2022 grupa uczniów z naszej Szkoły licząca prawie 40 osób, wraz z opiekunami, wyruszyła w kierunku Łapsz Niżnych. Już pierwszego dnia, po długiej wędrówce przez pagórki, pola i lasy, pod przewodnictwem pana prof. Michała Pacyny, pijarskiej drużynie wreszcie udało się dotrzeć na liczący 1200 m Lubań, skąd mogła cieszyć swoje oczy przepięknym widokiem.

Wieczorem, po pełnym przeżyć dniu, wszyscy od razu wskoczyli do łóżek i niecierpliwie wyczekiwali nadejścia kolejnego dnia. Rano, od razu po porannej jutrzni i pysznym śniadanku nadszedł czas na zwiedzanie. Grupa miała okazję obejrzeć – zarówno z zewnątrz, jak i w środku – Kościół św. Kwiryna oraz stojącą zaraz obok letnią kaplicę dla wiernych z pobliskich okolic. Zaraz po Mszy św., która odbyła się w ośrodku, o. Jacek wygłosił konferencję na temat roku duszpasterskiego „Twój głos” – słuchacze mieli szansę dowiedzieć się coś więcej na temat genezy tej  nazwy. Dzień zakończył się pogodnym wieczorkiem, w czasie którego każda z grup uczestników przedstawiała wymyśloną zabawę, zaczynając od „chodzących węży”, a kończąc na „zgadnij, jaki to nauczyciel”, czyli chyba od niedawna mojej ulubionej wersji pantomimy. Po udanych tańcach nadszedł czas na chwilę wyciszenia i refleksji – wszyscy udali się do kaplicy, aby wspólnie uczestniczyć w czuwaniu. Ostatniego dnia przygody uczniowie z żalem pożegnali się z Łapszami Niżnymi, po czym wyjechali w drogę powrotną do Krakowa. Kochane góry, do zobaczenia za rok!

Beata Loch

Informacja:

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Lepiej kopnąć piłkę, niż kolegę w kostkę” realizowanego przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów dzięki środkom pochodzącym z Programu Wsparcia Edukacji.