Nowości w pracowni chemicznej

W ostatnim czasie nasza pracownia chemiczna wzbogaciła się o zestawy do modelowania cząsteczek.  Uczniowie klas 3C i 3D mieli okazję zbudować modele cząsteczek węglowodorów, o których uczyli się na lekcjach chemii. Przypominało to troszkę budowanie z klocków Lego, z tą różnicą, że spod rąk młodzieży wychodziły nie samoloty, samochody czy roboty a  cząsteczki prostych związków organicznych.

Uczniowie porównywali budowę związków nasyconych i nienasyconych, obserwowali jak zmienia się długość wiązań w zależności od ich krotności. Przekonali się, że cząsteczki te w większości nie są płaskie lecz mają budowę przestrzenną.
Nawet uczniowie, którzy do tej pory nie angażowali się podczas zajęć teraz z chęcią zabrali się do pracy, a radość z poprawnie wykonanego zadania kończyła się uśmiechem na twarzy.