Artyści są wśród nas - pierwszy wernisaż wystawy fotografii w LOZP

Artyści są wśród nas - pierwszy wernisaż wystawy fotografii w LOZP

O tym, że nasi uczniowie znakomicie się uczą (a przynajmniej się starają), dobrze wiemy… Ale przecież na nauce świat młodego człowieka się nie kończy! Zawsze podejrzewaliśmy, że wśród naszych licealistów drzemią wybitne talenty artystyczne – i w tym roku postanowiliśmy swoje podejrzenia zamienić w pewność, dając młodym artystkom i artystom możliwość wyjścia ze stanu uśpienia i pokazania się szerszemu gronu.

Nowym pomysłem na taką artystyczną aktywizację jest organizacja cyklicznych wernisaży, na których prezentowane będą dokonania z zakresu – przede wszystkim – sztuk plastycznych. Na pierwszy ogień poszła fotografia – piątkowym wieczorem, 18 listopada, szóstka wielbicielek i wielbicieli podglądania świata przez obiektywy (Dagmara Kafel, Patrycja Pychowska, Piotr Rachwał, Gabriela Szubert, Jan Wolff-Zdzienicki i Antonina Wypych) uroczyście otworzyła wystawę swoich prac, którą będzie można podziwiać na holu Liceum do 24 listopada.

Wszystko było tak, jak powinno być na wernisażu – były świece, oprawa muzyczna (której dostarczyła Oliwia Mania), poczęstunek, nade wszystko zaś: czarowna atmosfera spotkania z wysmakowanymi fotografiami. Bardziej niż życzliwe przyjęcie wernisażu przez wcale liczną publiczność pokazuje, że ten pomysł (za który serdecznie dziękujemy pani Karolinie Knapik-Bieniek i wspomagającemu ją panu Tomaszowi Tisończykowi) wypalił znakomicie i że kolejne wernisaże będą jeszcze bardziej (o ile to w ogóle możliwe) udane!...